| madalynagirl14 a întrebat:

As vrea sa citesc ceva, dar nu stiu ce. Dati-mi niste idei cu ceva carti. Am 14 ani, imi plac cartile cu romantism, aventura, fantastic. Gen twilight ( am citit toata seria ) sa zic, am mai citit cei trei muschetari ( mi-a placut foarte mult ) cam in gen cu astea.

Răspuns Câştigător
| InLove a răspuns:

Mie mi-au placut cronicile din narnia, nu plange sub clar de luna si aventura mi-au placut foarte mult winnetou, old shurehand 1 si 2, foaret faine astea doua, si o carte care mi-a placut de asemanea foarte mult singur pe lume, evident ca gusturile nu se discuta, deci aste-a mi-au placut mie, sper sa casesti ceva interesant, si daca mai citesti ceva ce iti place da-mi si mie niste titluri! big grin

3 răspunsuri:
| Adryana a răspuns:

Iti recomand "Misterele Parisului ". Lectura placuta!

| D33atz a răspuns:

Vampirul lestat...sau regina damnatilor :X
e tot cu vampiri :X

| Alex1537 a răspuns:

Am citit multe carti care au fantastic, iti recomand cu caldura "Cronicile lumii pamantene" ( sunt trei si au fost preferatele mele) sau seria care incepe cu "Ucenicul Vraciului" care sunt multe dar foarte bune, "Cartea lucrurilor pierdute", "Clanul lupoaicei", "Septimus Heap" (colectia are vreo 6 volume)
Aventura ar fi "Jocurile foamei", "Robin Hood"
Iar de dragoste iti recomand "Marea Tacerii" ( s-ar putea sa gasesti titlul scris in latina * Mare Tranquillitatis, foarte foarte buna cartea) si Cautand-o pe Alaska ( asta chiar m-a impresionat)