| Amali23a a întrebat:

As vrea sa ii fac Bff-ul lui meu un cadou ca urmeaza ziua ei si nu stiu ce sa ii iau asa ca m-am gandit sa ii fac ceva original si de care sa isi aduca aminte si sa fie si amuzant, nu vreau cani si lantisoare personalizate si nici cadouri din astea obisnuite, credeti ca m-ati putea ajuta cu ceva autentic, deocamdata am dor pozele, vreau sa le scot si sa le pun intr-o rama sau ceva de genul sau ceva de decor facut de mine si ma gandesc sa ii iau o carte ca ii place sa citeasca dar vreau inca ceva special, face 14 ani si ma gandeam sa ii iau un fel de tort pe care sa scriu "single forever" pentru ca nu are iubit si nici nu a avut si nu stiu, ce imi sugerati?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IanaIana9 a răspuns:

Oh,iar voi astea de 14 cu iubiți, învățați apoi cu iubiții.
Oricum,lăsând asta la o parte,revenind la cadou.
Am văzut multe idei pe internet și una din ele care mi-a atras atenția a fost o cutie cub de cadou pe care au fost lipite poze (tu poți lipi pozele care ai zis că le ai,dar trebuie să faci sau pozele după mărimea suprafeței cubului,sau cutia să o alegi după mărimea pozelor,sau dacă nu găsești,o poți face tu acasă,nu uita să o decorezi cu o peliculă super frumoasă). După ce am lipit pozele pe dinafară,exact facem și înăuntru,apoi în ea pui o mulțime de dulciuri,poți preferatele ei,și alte obiecte de cadou,cum ar fi o brățară,cercei,ruj etc. Dacă nu vrei din astea,îi poți face un tricou pe care să scrii "friends forever",dacă vrei să te țină minte mereu ca prietena ei, și care să-i rămână în amintire,așa cum îți dorești, dacă îi vei scrie "single forever" o vei supăra cred eu,prin asta ii zici să fie singură mereu.
După ce ai pus toate astea în cutie,pune capacul cutiei și deasupra o fundiță drăguță.Iar ca să faci să fie cadoul mai special,ai putea ca cutia să o pui într-o cutie mai mare,apoi aceste două în una și mai mare, și apoi și mai mare, în câte cutii vreai tu, și nu uita să lipești închizătorile cu scotch, ca să fie mai palpitant când va deschide și va trebui să parcurgă un drumuleț până la cadou, iar ca să fie... încă mai bine...pe fiecare cutie când o va deschide, ar fi bine să pui mesaje de felicitare la deschiderea fiecărei cutii.
Succes!