| dansez a întrebat:

As vrea sa ii spun ca il plac. Am curaj,, chiar daca el cred ca nu ma place [asta e viata pana la urma] dar nu stiu cum :-s. Chiar acum e pe mess dar nu stiu cum sa ma bag in vorba [ am facut`o de prea multe ori deja:-ss ]. Ne cunoastem cat de cat dar nu ne salutam la scoala [doar ne uitam unul la altul]. Ajutooor puppy dog eyes straight face

4 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Pai ca subiect poti sa il intrebi ak incepeti scoala marti sau miercuri ca inca nu esti lamurita sau dk deja ai incercat intreaba l de o tema(daca v a dat tema de vacanta) si eu propun sa i zici mai bine sa stii ca sigur nu te place(ca nu se stie poate e pe acolo vreo scanteie) decat sa traiesti cu indoiala
succes

| Andruska55 a răspuns:

Ii poti spune ca l-ai vazut in oras(chiar daca nu l-ia vazut) sau poti da un mass amuzant si el singur iti va trimite laughing si atunci intri in vorba cu elsmug

| batmenika a răspuns:

E simplu.Totul incepe de la banalul "Buna.Ce faci? ".Iar conversatia ar trebui sa decurga in mod firesc, sa deviati de la un subiect la altul si de ce nu sa ajungeti si la capitolul dragoste.Il imtrebi daca iubeste, daca a iubit vrodata, daca crede in dragoste la prima vedere etc.Si astfel vorbiti o zi, doua si apoi incepi sa-i spui ca il simpatizezi, ca il placi putin.Important este sa comunicati.Mult succes!

| Cariina21 a răspuns:

Exact asa sunt si eu cu fostul meu prieten. am fost cu el de 3 ori si de fiecare data ne'am despartit din cauza aceluiasi motiv: faptul ca nu vorbil la scoala, aproape deloc, ne mai salutam cateodata, da nu tot timpul. si de aceea ne'am despartit. Incearca sa intri in vorba cu un salut dragut, apoi cu o intrebare cu ce mai faci sau ceva de genu', apoi intreaba'l daca mai e in vreo relatie si intre timp daca te intreaba spune-i ca un baiat sa zicem de la bloc te'a intrebat daca vrei sa fi cu el dar nu iai raspuns ink, apoi tot asa pana ii vei pune intrebarea finala, da bineinteles, nu brusc:p... sper ca ti; am fs de ajutor. fundita?big grin:*