| public a întrebat:

As vrea sa ma ma duc la sala sau la innot.Imi spuneti si mie unde se dezvolta muschii mai bine mai frumos si dati-mi si motive dau funda.Multumesc!

2 răspunsuri:
| HeartBeat_5869 a răspuns:

Bună
După părerea mea, mai bine la inot. Uite:Cel mai mare avantaj al inotului este ca muschii si articulatiile se pun in miscare fara a fi nevoite sa suporte vreo greutate, reducandu-se astfel tensiunea care exista la nivelul acestora, ceea ce determina un risc minim in ceea ce priveste leziunile sau ranirile.Am extras asta de pe acest site:http://www.121.ro/content/article_print.php3?article_id=3000&page_nr=1.Aici găsesti mai multe despre inot si multe beneficii ale acestuia.
Baftă!

| neolin a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la innot, acolo te dezvolti mult mai bine si natural.plus ca la sala ar trebui sa iei proteine si restul.Bafta!