| sweetela a întrebat:

As vrea sa ma răzbun pe prietena mea, nu chiar răzbunare dar cel putin sa aiba sentimentul ala de dezamagire, nu stiu, nu vreau ceva care sa o faca aa sufere tare, dar ceva care sa ma tina minte...ea se da drept prietena mea si eu daca ii zic un anumit lucru despre X se duce si ii zice lui X.Se sa drept prietena mea dar pe la spate ma înjura si ma face in toate felurile, vorbesc foarte serios, intr-o Dimineata am vorbit si era totu ok si vine colegu meu si ma
Intreaba cum de suntem inca prietene dupa tot ce mi-a zis iar eu eram picata din luna iar prietena mea nici macar nu a vrut sa recunoască ce mi-a zis si prietenul meu mi-a dat sa citesc conversațiile. am
Iertat-o de prea multe ori am încercat sa ii explic dar e bătuta in cap...idei?

8 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ar trebui sa-ti fie mila de ea, nu sa te razbuni pentru ca nu ai pe cine.Nu reprezinta vreun dusman periculos, ci doar o nesuferita cu gura mare.Si hei sa stii ca toate sunt la fel, nu exista loialitate intre femei, sa tii asta minte pe viitor cand iti vei gasi o noua "prietena".

Ignor`o! Total! Spune`i ca ii multumesti pentru timpul pe care ti l-a acordat pana acum insa te`ai plictisit de ea.

| Zabbyel a răspuns:

Cauta-ti alte prietenehappyrazbunarea sa mai si intoarce catre razbunator love strucklove struck

| Elide a răspuns:

Expediaz o rapid n.ai ce vorbi cu astfel de persoane, ce crezi că am făcut odată cu o așa zisa "prietena de.a mea" din liceu i.am spart contul de Facebook bine că nu.a fost frumos din partea mea dar nu mai m.a interesat la ce avea scris în conversații despre mine niște cuvinte jignitoare și nu numai la adresa mea ci și la adresa prietenelor mele, frate daca nu mă suporți vino și spune mi în fața nu vreau sa mai discut cu tine și aia e..Nu te duce pe la toate colturile sa barfesti când tu n.ai nici tupeu sa-mi spui in fata.

| BeSmart17 a răspuns:

Daca e prietena ta...trebuie sa treceti prin multe lucruri, certuri si tampenii impreuna

| user123654 a răspuns:

- În primul rând, nu a fost niciodată prietena ta. Dacă tu așa ai considerat-o cândva, bucură-te că ai deschis într-un final ochii.
- Răzbunarea - arma prostului.

| SSS a răspuns (pentru user123654):

Intr-adevar, doar desteptii stiu s-o foloseasca.

| user123654 a răspuns (pentru SSS):

Dacă „răzbunarea e arma prostului", se subînțelege că oricine o folosește este ușor redus mintal. Prin urmare, nu există niciun „deștept" care „să știe să o folosească", tocmai pentru că e prost. Ți-ai dat singur la gioale.

| user123654 a răspuns:

Nu ai înțeles ce am spus. Mă rog, nici nu mă așteptam de la un filozof nazist.