| Roliii a întrebat:

As vrea sa merg in excursie cu cls dar n-am incredere in colegi, n-am incredere ca nu-si vor bate joc de mine, n-am incrdere ca voi avea zile sau nopti linistite, n-am incredere ca nu voi veni cu amintiri urate de acolo, nu stiu ce pot sa fac in privinta asta

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te du.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa stai acasa daca ii stii rai, e mai frumoasa o excursie cu familia

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La o anumita varsta, nu-ti mai vine sa mergi doar cu familia. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles ideea.N-ai incredere.In tine, in ei, in viata.Bine.Nu te du.Vezi ce simplu se rezolva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce ai putea sa patesti?

| Simplegirl15 a răspuns:

Dacă chiar vrei să mergi du-te, iar dacă își bat joc de tine apelează la un profesor și nu te lasă așa ușor în fața lor prefăte indiferent. Poți să stai cu un coleg/ă care îți este mai apropiat dar ai grija să nu fie cumva unul dintre cei care își bat joc de tine pentru că va merge și v-a spune tuturor colegilor ce a vb cu tine. Sper că te ajutat sfatul meu măcar 1%. Baftă in excursie!