| Cduncfujndf a întrebat:

Aș vrea să merg în vară la București la Pride. Mi-ar fi foarte greu să merg singură, deoarece nu cunosc orașul și vârsta mea cred că ar fi o problemă. Altă chestie ar fi banii, așa că chiar am multe obstacole.
Cel mai ușor ar fi să îi cer mamei mele să mă însoțească, însă nu știu ce aș putea să îi spun, ea nu știe de orientarea mea sexuală și nici nu aș vrea să știe.
Eu chiar îmi doresc să merg, pentru că este o ocazie bună de a socializa cu persoane care sunt că mine, pentru a mă simți mai bine cu propria persoană, și cred că ar fi o experiență bună care m-ar ajuta să mă împac mai bine cu tot ceea ce reprezintă LGBT+
Ce aș putea să fac? Ar fi bine să nu mă duc și să țin lucrul ăsta ascuns de familia mea? Sau să mă duc și să risc să stric liniștea din familia mea?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic! Ai doar 15 ani si nu este posibil sa calatoresti singura, sa intri la un spectacol de adulti si nici sa fugi de acasa.
Astepti sa mai cresti si cand pana atunci, vei vedea daca estis au nu lesbi, ca la anisorii astia, nici nu ai habar ce-i sexul, adapai sa afirmi ca ai fii lesbi.

| Cduncfujndf explică (pentru Violleta2022):

Am 16, și poți să mergi la Pride și dacă ai sub 18. Sunt părinți care aduc și copii mici acolo. Dar tot nu prea cred că am șanse să ajung acolo. Poate bani aș face rost din bursa de merit pe care o primesc în mai, dar nu m-aș descurca pentru că e orașul prea mare. Și nu am fost de multe ori în București până acum.
Locuiesc într-un oraș mic si nu sunt obișnuită deloc cu un oraș mai mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti fi gay si fara sa participi la pride. trebuie doar sa te accepti tu pe tine si cam atat

| Vikaa a răspuns:

Cand o sa fi pe curul tau,da, te poti duce, dar decat sa se transforme intr-un adevarat scandal si sa te stinga tatal tau cu bataia, eu zic sa nu te duci, cand faci 18 ani, cand esti deja la faculta, te poti duce, pana atunci stai pe treaba ta, o zic din experienta.Am o prietena tomboy, care tot la 16 ani facuse greseala sa le zica alor sai ca e les si vrea la pride, o saptamana a luat bataie biata fata, acum e realizata si a uitat de ei.Acu ori de cate ori se anunta pridea ea merge si eu impreuna cu ea, desi sunt hetero o sustin, sunt pro lgbt big grin

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Vin eu cu tine laughing ai insta?

| 1Teo1 a răspuns:

Hei! 2 gagici din Galați aici. Daca ai nevoie sa vorbeste cu cineva despre sexualitate sau orice in tema asta, poti sa ne dai mesaj. Eu sunt Teo Julei pe Facebook. Pace!