| Kewrzz a întrebat:

As vrea sa merg la mate-info engleza. Am auzit ca e foarte greu. Iti trebuie peste 9.50 iar eu nu ma astept la asa mare nota, doamna de mate mi-a explicat ca anul acesta o sa se dea mai greu deoarece suntem ultima generatie din programa veche. Mi-e frica sa nu o dau in bara. Eu as vrea sa merg pe mate-info engleza, pentru ca o sa dau si billingv-ul. Ar trebui sa-mi fac griji de medii? Sigur voi avea media anuala peste 9.50 dar cea din evaluare nu ma astept sa fie prea mare. Ce materii sunt principale? Stiu de matematica, informatica, chimie si fizica. Sunt mai multe?

Mai am o intrebare.
Daca eu rezolv o problema de la subiectul al III-lea in alt mod decat pe barem, se puncteaza? ( raspunsurile fiind corecte )

Multumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se da greu deloc.
Este considerat "greu" doar de puturosi, care nu au invatat niciodata si nici nu au xchef sa puna mana acum.
Pentru cei care invata zilnic, lectie de lectie, este foarte usor. asa se explica si faptul ca se ocupa toate locurile, in fiecare an.
Daca vrei sa intri la un liceu bun, atunci pui mana serios pe carte si inveti ZILNIC cate 2 ore, doar pentru examen.
Sambata si duminica nu mai exista decat pentru invatat 4 ore dimineata si 4 ore dupa amiza. faci pauza de 2 ore pentru mancat, spalat si recreere si iar pui mana serios pe invatat, pana la examen.

In ce privesc cerintele si baremele, trebuiesc executate corect, dupa cerinta lor, ca testul tau sa nu fie depunctat.