| Denise02 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte pe wattpad si nu stiu ce titlu sa ii pun. Imi puteti da niste idei, va rog?

Răspuns Câştigător
| дфтф a răspuns:

Daca as stii si ce subiect vrei sa abordezi ar fi mai usor. Daca e de dragoste pune ceva legat de protagonisti daca e de groaza pune un nume care sa te incite, sa te faca sa-ti pui semne de intrebare sa fii curios, un nume la o carte spune tot insa trebuie pus cu maiestrie.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

"Compasiunea incidențelor"
Era mai simplu dacă ne detaliai despre ce este cartea și ce temă are.

| Denise02 explică (pentru T0T):

Este vorba despre o fata caruia i-a murit tatal. Mama ei pleaca departe de ea. Fata incepe sa fie rea. E cea mai rebela fata din scoala si se indragosteste de un baiat nou, tocilarul clasei.

| T0T a răspuns (pentru Denise02):

Faza e că tocilarii pot fi și proști. Nu cred că e ok să îl numești tocilar. Poți să spui că învăța bine, era inteligent și că era mai introvertit.
Oricum ai primit deja răspunsul în legătură cu numele.