| veronica33311 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte si sa o public, desigur, dar cam nu imi vin idei despre ce poti sa scrii o carte nu doar pentru tine dar si pentru publicare. Ma ajutati va rog cu ideile.

Răspuns Câştigător
| madalinutzamada a răspuns:

Intotdeauna mi-am dorit sa public o carte :X. Poti scrie despre trairile tale, despre o anumita persoana care te inspira sau pe care o iubesti, poti scrie o poveste de dragoste fara ca macar sa fi facut parte din ea.Mai intai, imagineaza-ti un simplu plan cu ceea ce vrei tu [ de exemplu un copil intr-o casa taraneasca, ca in "Singur pe lume"] si de aici poti dezvolta ffffff mult.Iti doresc multa bafta si multa inspiratie :*:* te pup :*

3 răspunsuri:
| fantomitzu a răspuns:

Buna! Intotdeauna scriind despre ce ai trait/traiesti duce unde nu te astepti.Mult noroc!

| Anonimaa909 a răspuns:

Pai ca sa scrii o carte trebuie sa ai deja ideiile in cap. dupa amanuntite devin o carte.In legatura cu publicarea carti nu prea stiu.:\

| ViezurE a răspuns:

Nu poti scrie o carte la comanda.Ai nevoie de inspiratie, si cuvinte mari.nu genu "eram dimineata pe wc si m-a lovit oznu".