| Nextone a întrebat:

As vrea sa stiu ce analize iti face la endocrinolog? Urmeaza sa ma duc si nu stiu daca trebuie s a imi fac eu nistre analize sau o sa imi spuna doctorul? Zic asta pentru ca nu vreau sa ma duc sa imi spuna ce analize sa imi fac si dupaceea iar sa mai astept pana imi vin rezultatele si iar sa ma duc cu ele etchee hee.

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Endocrinologia este specialitatea medicala care se ocupa cu diagnosticarea si tratamentul afectiunilor sistemului endocrin. In cadrul endocrinologiei sunt investigate afectiunile tiroidiene, hipofizare, adrenale, gonadale si tulburarile metabolismului calcic (osteoporoza, osteomalacia).
Normal este sa mergi cu trimiterea la endocrinologie si acolo i-ti va face setul de analize pentru care te-a trimis ...stie endocrinologul ce analizae sa i-ti faca!
Problema este ca de regula va trebui sa revii dupa rezultate in alta zi!