| Farcas a întrebat:

As vrea sa va intreb si eu ceva. Vreau sa merg sa lucru vacanta aceasta. mi-am gasit la un magazin, sa,, conving,, cumparatori sa guste tot felul de alimente.in fine, altceva as vrea sa va intreb.cat ar putea sa tina asta? exista sanse sa lucru pana incepe scoala? mi-as dori ff mult acest lucru, dar habar n-am cat ar putea sa tina.help me plssad mi-e rusine sa intreb patroana magazinului.multumesc:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita sa incerci. Eu am lucrat foarte mult in promotii este esxact acelasi lucru sa convingi oamenii sa cumpere produsul pe care il ai tu si cu atat mai mult ca il si degusta. Eu am avut succes si am castigat banuti frumos cu care mi-am facut poftele. Eu zic sa mergi ca e super fain si inveti si tu ceva nou. Eu de exemplu am facut promotii si la detergenti si la sampoane si la mancaruri cum ar fi produsele de la Aldis pe care si acum le folosesc deoarece is excelente dar bineinteles ca toate daca le folosesc este pentru simplu fapt ca eu candva le-am degustat si poate inainte eram si eu o potentiala cumparatoare al produselor promovate in felul acesta dat am ajuns si eu ca promoter si mi-a prins foarte bine. E super ce sa iti mai zic sau cel putin mie mi-a placut foarte mult. Succes si bafta!

6 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Nici un efort nu este pierdut. Indiferent cat va tine, mergi si incearca - va fi o experienta noua iar niste bani in buzunar nu strica niciodata!

| Roxu a răspuns:

Pai fa`ti curaj si vorbeste cu patroanabig grin. poate dura mai multbig grin. intreab`o cat tine perioada de lucru, daca dureaza si in timpul scolii spune`i ca tu nu poti lucra deoarece ai scoala. si sa angajeze pe alt cineva cand incep studiilebig grin.

| REMiXDJ a răspuns:

Poi de ce sa iti fie rusine!?, te imbraci dragut, al cauti pe patron, vorbesti cu el, vezi cat iti ofera pentru. munca prestata, si daca e ok pentru. tine ca banuti atunci multzumeste-i frumos si plaseazai si una sentimentala ca faci asta ca mama ta e bolnavioara(doamne fereste) si ca are diabet, ceva de genul acesta ca sa te tina mai mult timp.Acesta e un truc, insa restul depinde de tine de cum fai treaba si cat de serioasa esti.

cu simpatie,
DAN

http://www.myspace.com/babyalicemusic

http://74.63.221.250:7990/listen.pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă ai lipici la clienți poți ajunge mult mai sus în compania la care promovezi alimentele.
Poate dura o lună, poate dura un an, cine știe?
Fii deschisă cu patroana magazinului printr-o comunicare diplomatică.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gindi la lucruri inutile.Patroana nu vrea sa vada decit cheful de munca de care dai dovada si cit de vioaie esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine cat vrei tu, daca esti serioasa, punctuala, amabila cu clientii, ca sa nu se planga nimeni de tine happy am mai intalnit persoane care faceau acelasi lucru, convingeau lumea sa guste tot felul de biscuiti, napolitane... dar aveau un debit, frate...12.000 cuvinte pe minut. Dar m-au convins, mi-au zambit, si-au laudat biscuitii si am intrat sa gust, am si cumparat big grin