| mrr7 a întrebat:

As vrea si eu daca stie cineva un experiment pentru la fizica cu energia mecanica sau cu energia cinetica. am nevoie urgent. apreciez daca ma ajuta cineca.

3 răspunsuri:
| euAdelina a răspuns:

Deci dupa cite stiu energie cinetrica inseamna asta http://www.google.ro/......tp?/search acolo arata o imagine in care un om urca o piatra in deal si apoi o scapa inapoi deci asta e faci dintr-un carton ceva ca sa arate ca si un deal si cu o minge de ping pong o urci si o lasi mingia ai asta e un exemplu.
Dar lasa imaginatia sa zboare si fa ceva mult mai interesant sau mai complicat, sincer asta nu cred ca e un experiment ci un proiect, experiment e la chimie.

| mrr7 explică (pentru euAdelina):

Umm. ceva cu energia mecanica ai gasit?

| euAdelina a răspuns (pentru mrr7):

Nu dar am sa caut.
In ce clasa esti?