| maraa_9303 a întrebat:

As vrea si eu niste titluri de carti foarte interesante, pe care mi le-ati putea recomandabatting eyelashes. dau funda.

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Daca iti place Jules Verne (este genial dar unii ar zice ca este cam trecut pentru aceste timpuri)
iti recomand niste SF-uri de Isaac Asimov (il ador)
regina Margot
memoriile unei gheise
letopisetul de argint- Rodica Ojoc Brasoveanu (e minunata)
la shopping in rochie de mireasa
scrisoare de dragoste -Mihail Drumes
toate sunt geniale si merita citite (fundita?)

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Orson Scott Card-Jocul lui Ender, Frank Herbert-Dune, CS Lewis -Cronicile din Narnia, Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 11, Băiatul şaman, Hilary McKay-Îngerul lui Saffy, Anna Dale -Şoptindu-le vrăjitoarelor, Gary Kilworth-Attica, Katherine Paterson-Punte spre Terabithia, Carl Hiaasen-Bufniţa, Louis Sachar-Secretul din Lacul Verde, Angie Sage-seria Septimus Heap, Sophie Audoin-Mamikonian-seria Tara Duncan, E Rose Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie, Alan Gibbons-trilogia Legendeer, V M Jones-seria Karazan, PB Kerr-seria Copiii Lămpii Fermecate, PC Cast-seria Casa Nopţii, Melissa Marr-Fascinaţie, Richelle Mead-Academia vampirilor, LJ Smith-Jurnalele vampirilor, Kelly Armstrong-Luna plină, A doua lună plină, Anne Brashares-seria Pantalonii călători, Suzanne Collins-Jocurile foamei, Licia Troisi-seria Cronicile lumii pământene, Nicholas Sparks-Jurnalul unei iubiri, O plimbare de neuitat

| littlesunshine01 a răspuns:

Jurinalele vampirilor L. J. Smith

academia vampirilor - Richelle Mead

seria vampirii sudului - Charlaine Harris

amurg - stephenie meyer

luna noua - stephenie meyer

eclipsa - stephenie meyer

zori de zi - stephenie meyer

Ma dau in vant dupa cumparaturi - Sophie Kinsella

cred ca ai observat ca am o obsesie pentru vampiri nu?big grin fundita?big grinbig grin