| MonsterBunny a întrebat:

As vrea si eu o diete dar nu pentru slabit. Una sanatoasa si pentru intretinerea corpului sau ceva... Sa-mi spuneti ce sa mananc la micul dejun,pranz si cina

2 răspunsuri:
| KimBianca a răspuns:

Pai,dimineata ai putea manca ceva mai natural sa zicem asa. paine cu miere si o cana cu lapte,sau paine cu ceva[sunca,cascaval,ce iti place tie] si un ceai[nu cu mult zahar] la pranz supa,sau ciorbe dar nu cu carne grasa. carnea de peste contine omega deci e foarte sanatos[conserve de ton poti incerca, eu mananc tot timpul love struck], si carnea de pui e sanatoasa. multe fructe love struck si legume crude.seara poti incerca ceva si care sa te linisteasca,de fapt sa nu fie o mancare grea ca sa poti dormi mai linistita. de exemplu poti incerca o salata bulgareasca, sau de exemplu un platoas cu sunca,cascaval + legume[rosii de exemplu, ardei etc ] dar nu cu foarte multa paine. si daca ti-e pofta si de ceva dulce adaugi si o felie cu dulceata, miere sau o prajitura de casa. si ca sa dormi si mai bine un pahar de lapte cald :X sau un ceai de tei. si ceaiul verde e foarte bun antioxidantbig hug

| Lovelyix a răspuns:

Dimineata : Un bol cu cereale de porumb sau un ou ochi, o omleta sau 2 felii de paine cu unt si miere.

Pranz: Piure cu un snitel, o salata, o tocanita de cartofi, niste paste la cuptor.

Cina: Un bol de lapte cu cereale de porumb, un mar, o salata de fructe, un sandwich cu pate si sunca presata.

Ai grija sa nu mananci cina mai tarziu de ora 8, nu o sa iti prinda bine.Bafta!