| AlinutuzUka a întrebat:

As vrea si eu o poveste trista de dragoste!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Șhoghetăn a răspuns:

El: Buna iubirea mea!
Ea: Buna dragostea mea!
El: Cum te mai simti?
Ea: Sa stii ca nu prea bine
El: Ce a spus doctorul?
Ea: Te rog nu! Lasa dcotorul,tine-ma in brate
El: Ce a spus?
Ea: A spus de toate, a spus totul, a spus ca inima mea nu e buna si ca totul s-a terminat!
El: S-a terminat?
Ea: da s-a terminat, maine eu nu ma voi mai trezi, in seara aceasta odata ce voi inchide ochii nu am sa ii mai deschid niciodata.
El: Ce?
ea. Te rod uita-te in ochii mei, acum cat ii pot tine deschisi si spune-mi ca nu ii vei uita niciodata.
El: A pivit fata in ohcii, a sarutat-o pe frunte si a plecat acasa.
in urmatoarea dimineata el merge la spital. Odata ajuns acolo se opreste in fata doctorului si spune:
Doctore inimile noastre sunt compatibile?
Doctorul: Riscusl este prea mare, odata ce face, acest transplant si nu reusim sa punem inima artificiala in loc,puteti muri in mai putin de cateva secunde.
Elbig grina, vreau sa risc!
Asa a si facut,a riscat...i-a dat inima fetei,.iar acesta la randu lui a murit.
Atuncia cand fata s-a trezit,a gasit toti prietenii lui, si parintii plangand...
Ea: Mama! Ce s-a intamplat de ce plangi si el de ce nu a venit?
Mama: Draga mea nu stiu cum sa iti spun! Inima care bate in pieptul tau, este a lui.
Ea: Nuuuuuuuuu! Mama nuuuu... Te rog nuuuu, spune-mi ca nu este adevarat
Mama fetei ii lasa un bilet scris de el cu o zi inainte, dupa care iese din salon.
Fata deschise tremurand acel bilet si il citeste:
Draga mea, cand vei citi acest bilet, eu nu voi mai fi. Te rog sa nu iti faci griji pentru mine. Atunci cand vei simti un fior pe piele priveste spre inima si sa stii ca acolo sunt eu.
Inima mea iti va apartine pentru totdeauna.
Asta e ceea ce am vrut! Acum, te rog sa te calmezi! Si nu fa nimima impotriva acestui lucru, m-as simti trist sa stu ca tu
vei pati ceva.Continua sa traiesti viata pe pamant si atunci cand va veni timpul tau, ma vei gasi aici, sus...Amintiti-va
" Inima noastra. Inima pe care eu o voi iubi pentru totdeauna.

2 răspunsuri:
| diamantany a răspuns:

Ceau asta e foarte trista http://www.youtube.com/watch?v=GZ8-XalNyQQ

| AlinutuzUka explică (pentru diamantany):

Multumesc! Si ai dreptate, este foarte trista.