| little0apple a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca au aparut sau cand apar volumele 7 si 8 din Tara Duncan de Sophie Audouin-Mamikonian... app. si daca mai sunt si alte serii.mersiii

Răspuns Câştigător
| ღChloeeღ a răspuns:

Din cate stiu eu, aceste 2 carti inca nu au aparut la noi in tara, dar si-au facut aparitia in Franta.

Un mic story al celui de-al 7 volum:
potiunea Tarei a deschis un portal spre lumea de dincolo si mii de fantome au evadat. Robin moare sub privirea Tarei. Imparateasa si tot "guvernul" ei sunt posedati. Xandiar se sacrifica pentru ca Tara sa poata ajunge sa se refugieze in Castelul viu din Lancovit. Se ascunde alaturi de Cal, care a reusit sa scape si el. Tara sufera o depresie profunda, apoi se decide ca va scapa Altalumea de fantome. Ajutata de imamica ei, Angelica, si Sylver, semi-dragonul vor descoperi masinaria cu care vor invinge fantomele.

2 răspunsuri:
| ClubulFluturash a răspuns:

Vol 7 apare in toamna (2011), dar nu stiu data exacta...

| enaira95 a răspuns:

Am auzi ca volumul 7 apare in mai 2012 app robin nu moare in volumul 7 deoarece in volumul 9 tara se lupta cu robin