| Oanykutza a întrebat:

As vreau si eu niste statusuri foarte frumoase dar nu site plss; p

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

-Am învăţat că durează ani să câştigi încredere şi doar câteva secunde să o pierzi.
-Va veni o dată vremea când în urmă vei privi... ai vrea să reînvie toate bucurii şi nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATĂ numai amintirea spune că "Aşa a fost odată!"
-Nu răscoli cenuşa trecutului că vor ieşi scântei care te vor arde.
-Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cei care merită nu te vor face să plangi.
-Când îţi va fi dor de mine aminteşte-ţi un singur lucru: m-ai lăsat să plec.
-Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
-Ai fost fructul interzis din care am gustat, acum fără tine totul este schimbat.
-Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare.
-Îmi va fi dor, îmi va fi rece, dar timpul nu vindecă... ci doar va trece.
-Eşti cel mai mic câştig şi totuşi o comoară. Eşti gândul ce-mi dă viaţă dar totuşi mă omoara. Eşti cel mai dur coşmar şi cel mai dulce vis. Eşti un colţ de iad dar şi un paradis.
-Pot trăi 2 zile fără mâncare, pot trăi 1 zi fără apă, pot trăi 1 minut fară respiratie dar nu pot trăi 1 secunda fără tine! TE IUBESC!
-Un trandafir s-a lăudat că-i mai frumos ca tine; un vânt puternic l-a luat şi te-a lăsat pe tine.
-Aseară am privit cerul, au căzut 200 de stele, dar nu mi-am pus 200 de dorinţe. Ci una de 200 de ori, să mă iubeşti aşa cum te iubesc eu.
-Am căutat urma paşilor tăi printre lună şi stele şi mi-am dat seama că tu dragostea mea esti universul meu!
-8 litere, 2 cuvinte şi un singur înţeles: TE IUBESC
-Viaţa-i fum, iubirea-i vis, nu am crezut dar m-am convins.
-Există 4 etape către fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi împreuna
-Spune-mi unde eşti, să stiu unde să caut! Spune-mi ce visezi, să ştiu ce să îţi dau!
Spune-mi pe cine doreşti, să ştiu cine trebuie să fiu! Spune-mi că mă iubeşti!
-Eşti trandafirul între flori dar ai şi spini inţepători.
-Opriţi planeta... vreau să cobor...
-Există 2 tipuri de oameni în lumea asta: Eu şi Restul...
-Vreau să ştii că prietenia ta înseamna mult pentru mine. Plângi tu, plâng şi eu. Râzi tu, râd şi eu. Sări pe geam de la etaj... mă uit în jos şi atunci... râd din nou.
-Ce poţi face azi nu lăsa pe mâine, lasă pe poimâine că poate nu o să mai fie nevoie.
-Şi dacă viaţa-i crudă, pune-o pe grătar.
-Când stăpânu' nu-i acasă, sar pe geam şi intru-n casă.
-Am gânduri interzise dar permise.
-Dacă eu sunt subiect de bârfă, tu scumpo eşti o târfă.
-Nu te deranja să mă deranjezi.

Este o combinaţie între statusuri triste, de dragoste şi amuzante, dar sper să-ţi placă.

2 răspunsuri:
| Lovelyix a răspuns:

1. Talentul meu e de`avea tupeu.
2. Ingerul cazut din cer seamana cu tine. Nu tu esti?
3. Te iubesc la nebunie, numai inima mea stie.
4. Niciodata sa nu te uiti in urma; trecutul de va distruge.
5. Poate privirea mea nu sparge gheata, dar pe tine te face bucati.
Fundita?; x

| Girbiii a răspuns:

Oano de care statusuri vrei? de dragoste? tristete?