| irinusca264 a întrebat:

As vreau si eu niste statusuri pentru prietena mea cea mai buna care mi-a fost alaturi la bine si la greu.
fundita

Răspuns Câştigător
| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

COmplImentele tale nu ma ridica.criticile nu ma cObOara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pOt.sunt ceea ce sunt.iar daca nu`ti cOnvine nu ma plang!

Singura mOdalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

In viata trebuie' sa fii sigur pe tine.Sa nu ai incredere in nimeni.Ca si cei mai buni prieteni ar putea sa te dezamageasca.Gandeste`te si fii sigur pe puterile tale nu pe a altOra!

Ea e langa mine cand prOblemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte.Te iubesc si Punct

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitOr ca inaint

Te doare cand vezi ca nu.mi paSa.Si iti zic, a fost O simpla intamplare.Lasa

Nu e nevoie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe toti.

Cea mai grea lOvitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolO unde altadata eram totul.

Apare O intrebare.Pe cine O sa dOara mai tare? Pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi? Sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Am invatat ca Oricat mi.ar pasa mie altOra s.ar putea sa nu le pese.

Ti.a placut viatSa.Ti.ai facut viata, dar ai pierdut persOana care te iubea.In schimb ai castigat multe Tarfe

Cu lacrimile frante.Cu sufletul pierdut.Privirea.n pamant.Un singur cuvant.Nu.mi spune nimic, este mai bine asa.As vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in tine.Nu mai cred in nOi

Ma vei gasi intr.un album de mult uitat, ma vei privi si vei sopti.'A fost odata'.

`. Esti gelOasa fiindca esti doar O prOasta.pentru ca acolO unde altadata erai totul acum esti in plus.

`☺`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥Că pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®ce autøмat!`

Cazi.Te ridici.Tot ce zici e RABDARE.
Plangi.Te distrugi. Vrei sa fugi.Si te doare.
Chiar dk te iubb. mai bine.Pa

Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste.Te rog asculta sfatul meu: zambeste si iubeste.

A iubi e bine.Dar sa stii pe cine.Sa nu spui iubit. Oricarui tampit.

Nu e nevoie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu.i plac pe toti.

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,

Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii

De azi si totdeauna, prieteni vei avea,

La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla

prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie...:X

sper ca aceste status va ajuta si ca sunt diferite de celelalte :X

"Stiu ca vreau iluzii,dar nu`mi pasa, daca sunt fericita,restul` nu conteaza."

"ti-ai dori, nu? Poate da`! Dar sa stii`! Nu sunt una din fetele care iti spun prostii`

""Iti revi repede,e genial,Se linge pe buze, e subliminal, privirea cea lunga, te-alunga spre ea.te`ntrebi : oare ce vrea?[]"

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca! Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta! []

Nu mai cred in cuvintele lui.Imi zice ca ma vrea innapoi ca el plange dupa mine. si. sa ma intorc la el. nu cred. totusi l`am intrebat. " ia zi. plangeai cand ma inselai?

sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat

E genu` de fata care nu s`agata, se cucereste frumos`""

""O arde in tendinte` Si mereu Cu Stil`;>. ea ramane [ Fata ] Ce O visai` inca de miC copil`!"

Sh ce sa-ti fac? Asta mi`e firea Doar nu credeai ca`n viata te insheala doar privirea

"imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor :X:X"

Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.

-Prietenii vin si pleaca, dar dusmanii raman si se acumuleaza"

-Ce frumoasa era viata cu tine.cand te stiam mereu aproape de mine:X

-"Primul prieten. ultimul dusman! in trecut imparteam si ultimul ban"

Te face sa zambesti un var scos din file de povesti,K o carte deschisa pe care poti cu usurinta s-o citesti:X"

-iau cheile la masina, plec cu scartait de roti,nici garda n-are ce mi face,fa si u la fel-NU POTI!"

-L-am iubit si il iubesc,Nu-l pot uita, As vrea sa pot sa il urasc, cu amintirea sa pot lupta!

-"M-ai avut si m-ai pierdut.acum ma vrei nu se mai poate. oricare va fi ea nu va purta amprenta mea"

-"Nu PlAnGe K s-A tErMiNaT.zAmBeStE ca S-a InTaMpLat!"

Cand te duci in discoteca nu uita un zvon.Toate fetele care-si misca fundul sunt beton!

-Suntem fete alintate.pe baieti ii dam pe spate.suntem fete frumusele. fara fite si rebele:X"

-Nu avem nevoie de nimeni, Stralucim si singure, si o stim prea bine :X"

"Viseaza la ceva care iti face placere. Mergi acolo unde vrei sa te duci. Fii acolo unde vrei sa fii pentru ca numai o viata ai sa faci tot ce iti doresti "

7 răspunsuri:
| LeeHyoWook a răspuns:

-Ea a fost cu mine la bine si la greu si asa va fi mereu.
-Nu, voi putea niciodata sa iti multumesc pentru ca esti alaturi de mine
-Cand am noive de tine cu esti cu mine.
-Cel mai bun/a prietena este cel/cea care te strange in brate atunci cand plangi
-Multi prieteni am atunci cand e vorba de interes, cand e vorba de sentimente gen ( ura, tristete, dragoste.etc) toti fug, si ramane doar 1, acele il poti numi prieten bun.
-Nu pot sa nu ma gandesc ca mai am inca un inger pazitor care e alaturi de mine zi de zi. (fundisa)

| Valutzaa a răspuns:

Am cea mai buna prietena din intreaga lume, Imparte cu mine si rele si bune, parca ar fi cu mine din acelasi sange, pentru mine plange.>big grin

| jan4k a răspuns:

Daca saruturile sunt valuri, iti voi da o mare. Daca imbratisarile sunt raze, iti voi da un soare. Daca prietenia ta e o stea, iti voi darui toata galaxia, pentru ea.

| jan4k a răspuns:

Mi-a fost alãTuri ziLe bunE sh’ n0pţi gReLe
CânD plânGeam din deSpãrţiRi sau’ bârFe reLe!

| Zaharia_Elena_1982 a răspuns:

Prietenia este acel cuvânt frumos cu care femeile încep şi sfârşesc iubirea.
Iubirea? Ei bine, dacă sexul este dulce si moartea amară, iubirea este şi una, şi alta. Iubirea îţi va frânge mereu inima.

Prietenia este dorită de mulţi, dar oferită de puţini.
Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate învăţa la şcoală. Dar dacă nu ai învăţat ce înseamnă prietenia, înseamnă că nu ai învăţat nimic
Prietenia este... tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
Dintre toate pe care înţelepciunea le oferă pentru a face viaţa complet fericită, cea mai mare este, desigur, prietenia
Ce-ar însemna o viaţă, o căsnicie, fără iubire, credinţă şi speranţă? Nimic. Iubirea poate fi durabilă, chiar veşnică, ea este focul care încălzeşte, dar prietenia este la un moment dat cea mai preţioasă, ea este cimentul care întăreşte zidurile iubirii şi-i asigură soliditatea, iar speranţa este lumina care ne călăuzeşte mersul, este steaua noastră, care străluceşte de când ne naştem şi ne conduce până apune şi ea.
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
Prietenia este firul de aur care leagă inima întregii lumi.
Prietenia este veriga de aur care leagă cele două capete ale lanţului, dar dacă un capăt este ruginit, lanţul este rupt. Aşa este prietenia... a doi oameni.

Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri; o inimă în două suflete.
Dacă există o fericire pe pământ, apoi aceasta este prietenia.

Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

Ştiţi ce înseamnă prietenia... să fii frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini.

Prietenia este exprimarea sinceră şi fără rezerve a gândurilor şi simţirilor tale în faţa unei alte făpturi omeneşti, sinceritate totală şi dezinteresată în viaţa lăuntrică cea mai intimă, ca o încercare de retrăire în profunda simpatie a unei alte fiinţe omeneşti.

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.

Prietenia este o plantă cu creştere lentă şi trebuie să îndure şi să reziste la şocurile adversităţii înainte de a fi îndreptăţită la acest apelativ.

Fericirea are o poveste care nu este povestea obişnuită; ea este confuzia memoriei cu uitarea: amintiri ale unor episoade atât de dense încât sunt şterse de însăşi perfecţiunea lor, încremenite într-o estompare veşnică...
Funda?

| gabiza a răspuns:

M-ai fost alaturi la bine si la greu.Respect asta.Te iubesc mai mult decat orice pe lumea asta si as vrea sa nu fii doar prietena mea, ci si sora mea nebuna. Pwp :*

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute