| ingerash_6577 a întrebat:

Ascultatimi povestea si dati-mi un sfat...
Sunt cu un baiat de 5 luni si... ma iubeste mult dar in felul lui nu prea o arata si eu tin foarte mult la el .
Acum 3 saptamani m-am intalnit cu un baiat care acum ma iubeste chiar tine la mine mult de tot si asta m-a facut sa ma indragostesc de el .
El stie cu sunt cu cineva si imi zice sa il las ca merit ceva mai bun...sad
E oribil !
Acum la pus pe varul sau sa vorbeasca cu mine ... Varul sau mie cel mai bun prieten si mi-a zis ca il poate face pe prietenul meu sa se desparta de mine pentru ca i-am zis ca asta vreau.
Problema e ca ... prietena mea a fost cu el si el i-a dat verde si mie sa nu se supere ca ma combin cu el .
Ea il place de vreo 2 luni de cand il cunoaste si s-au combinat cand lui ii placea de mine pentru ca au fost fortati de cineva (poveste lunga)
Si acum cum ziceam el vrea cu mine si eu cu el .
Ce sa fac? Sa stau in continuare cu prietenul meu sau cu acel baiat love struck

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu te desparti de prietenul tau,nu merita asta. Chiar daca nu iti arata asa cum vrei tu ca te iubeste,el face asta,si dupa nu ar fi drept pentru el. Pune-te in locul lui,tie ti-ar placea sa te lase prietenul la care tii foarte mult pentru alta? Nu cred, asa ca vorbeste cu el, clarificati lucrurile, spune-i ce nu iti place la el si asa o sa fie totul bine.

| asdfghjkll a răspuns:

Vorbește cu prietenul tău,el te iubește chiar dacă nu o arată.Dar, fă ce crezi, stai cu acel băiat dacă te face mai fericită.; d

| Beatbox_Alexuu_1996 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de primul si sa te indrepti spre celalalt(Parerea mea) acum nu stiu depinde ce simti si tu... Funda? big grin