| Mihaela2023 a întrebat:

Aseară am fost la verișoara mea si mi-a făcut cunoștință cu prietenul ei.
Între timp ea s-a dus până la magazin si am rămas cu prietenul ei.
Problema este ca s-a așezat lângă mine pe canapea și eu m-am speriat.Nu e prima oară când îmi e frică de bărbați.
Mereu mă panichez când rămân intr-o încăpere cu un străin si am senzația ca vor sa-mi facă rău.E ceva normal?
Sau am eu ceva probleme?
Cum să fac să nu-mi mai fie frică?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"s-a așezat lângă mine pe canapea și eu m-am speriat.E ceva normal?"

câți anișori aveți voi, ce 2 protagoniști?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De cei care te abordeaza "in privat" nu ti-e frică?
Ori, crezi că ei sunt inofensivi și nu pot fi dubioși?

| Marius22222222222 a răspuns:

Hai pe privat

| isemilia a răspuns:

Recunosc ca si mie imi e frica sa interactionez cu baietii / barbatii in general, insa nu e tocmai normal. Poate e doar timiditatea. Incearca sa iti faci cativa prieteni (amici) (baieti / barbati, ca sa fie clar) care sunt de treaba si sa vorbesti cu ei. Cu timpul cred ca te vei simti mai bine in astfel de situatii.

| rapandula a răspuns:

Bruh, si cand incepusem sa citesc primele randuri am crezut ca urmeaza o poveste de amor cu iubitul prietenei care ti-o trage pe canapea cat prietena e la magazin...

| floresdemayo a răspuns (pentru rapandula):

Haha
Nici nu a inceput actiunea, că s-a și sfârșit, așa-i? ))

| rapandula a răspuns (pentru floresdemayo):

Da sad