| marina11 a întrebat:

Aseara fratele meu si-a facut majoratul.si m`a lasat cu o verisoara care are 13 ani.am stat afara pana la 10 si ne-a condus acasa niste prieteni. dar in timp ce stateam afara ne-am povestit niste intamplari paranormale si imi era frica.cand am ajuns acasa (eu stau la casa) a venit un baiat a sarit gardul si batea in geam vrand sa ne sperie.si a reusit.eram moarte de frica. l`am sunat pe varmiu si a venit cu niste baieti cu gandul sa-i bata pe acei copii care ne-au speriat... dar probabil plecasera. si am ramas cu sechele laughing. imi e frica sa mai stau singura.
ps:am 11 ani ajutor!

2 răspunsuri:
| Tasya05 a răspuns:

Buna! Nu te speria! Si eu am 12 anii si am patit ceva asemanator...Dar a fost ceva mai rau. Deci se oprise curentul. Si parintii mei erau la o nunta iar sora mea care e mai mica era la bunica la urleta. Mama, a spus sa nu stau singura si m-a lasat sa invit niste prietenii peste noapte la mine. Asa, am chemat un prieten si o prietena de-a mea. Si, era vreo 12 noapte, curentul era oprit si in casa era bezna. Decii eu stau la casa, si am din greseala am lasat geamul deschis (geamul este ft usor de sarit ) si un baiat ( care era un prieten de al meu de vreo 15 ani ) a intrat in casa pe geam. El stia ca suntem singurii acasa si ca ne speriem repede. Noi inainte sa ne culcam, ne-am uitat la un film de groaza. Baiatul ala se tot plimba prin casa si scotea sunete ciudate. Ne-am sculat totii si ne-am speriat rau de tott. Baiatul ala a vazut ca ne-am speriat rau si a incercat sa ne linisteasca. Vecinii au sunat la politie si el a primit amenda.
Asa, hai sa iti zic cum am reusit sa trec peste asta.
Am incercat sa ma gandesc ca a fost decat o gluma si ca asta nu se va mai intampla. Incearca sa facii si u asta! Nu te mai gandii! A fost decat o gluma prosta! Sunt sigura ca nu tii se va mai intampla! Si daca tot nu reusestii, mergii la pshiholog happy.
Bafta!

| curuliuc6 a răspuns:

Lol