| SadBoyForever a întrebat:

Astăzi am schimbat chiuveta din baie împreună cu un unchi de-al meu și problema este următoarea:

Când am răsucit robinetul vechi ca să îl scot înainte de schimbare, mi-a sărit din greșeală patentul în oglinda de la baie și oglinda are o spărtură în centru.

Întrebarea este următoarea:

Știu că este jalnic, dar voi credeți în chestia aia cu "7 ani de ghinion dacă ți se sparge oglinda în față"?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In locul tau eu ma gandeam cat m-ar costa alta noua, nu porcariile astea de superstitii.

| SadBoyForever explică (pentru darrio2007):

În locul tău, eu răspundeam civilizat.

Învață să mai respecți lumea, că nu este prima dată când dai asemenea răspunsuri pe TPU.

| darrio2007 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Ce ti se pare necivilizat la raspunsul meu?
Numai babele si mosii cred in superstitii.
Raporteaza raspunsul daca nu-ti convine.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Și mie mi s-au spart multe oglinzi în fața mea dar nu-mi s-a întâmplat nimic.

Stai liniștit, nu este nici-un fel de problemă.

| Celcestietot a răspuns:

Nu, nu cred si la fel zic sa faci si tu, ca mine. Nu crezi, nu ti se intampla nimic si oricum nu ti se intampla... afirmatii care nu au o baza, legende de Halloween, vorbe din popor (oricare ar fi acela).

| Fatamuntilor a răspuns:

Unicul ghinion este oglinda sparta.
Inlocuiest-o su gata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Superstițiile au putere doar asupra celor care cred în ele.