| ioanavatlav a întrebat:

Astazi am trecut pe langa un baiat, eu m-am uitat la el si el s-a uitat la mine cu coada ochiului vreo 3 secundelaughing ce inseamna cand un baiat se uita la tine cu coada ochiului?

6 răspunsuri:
| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Ca te vrea de nevasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca te studiaza pe ascuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca exista o probabilitate destul de semnificativa sa manifeste un oarecare interes pentru tine

| Kenya a răspuns:

A vazut ca te uitai la el si s-a uitat si el, doar ca mai subtil rolling on the floor

| lovecats123 a răspuns:

Mare chestie... poate te crede draguta sau a observat ca si tu te uitai la el

| ScriitorulRomantic a răspuns:

Raspunsul simplu este că te-a observat.
Acum, raspunsul pshihologilor ar fi că atunci când cineva se uită la tine, îți zâmbește, se formează un dans care începe de la stilul de a vorbi, accentul, respirația până la gesticulație, balansul mainilor etc., acest lucru se numeste limbajul corpului. Poți căuta pe net să studiezi, e interesant... te ajută foarte mult la aspecte sociale și în viața de zi cu zi.