Hai la concurs! Atelierul online de Leadership!

Știi ce înseamnă a fi leader? Știi ce aptitudini trebuie să ai pentru a fi un leader bun? Dacă vrei să înveți mai multe despre Leadership, concursul nostru este pentru tine. Avem de dat o invitație la atelierul online de Leadership! Detalii aici.

Cursul se adresează tuturor celor care îşi doresc să afle cum pot coordona persoane, echipe sau proiecte, dar mai ales cum pot face leadership cu propria persoană.

În urma participării la cursul de leadership, participanţii vor aprofunda următoarele subiecte:

  • Principalele comportamente ale unui leader charismatic
  • Cum poate fi amplificat efectul charismatic în relaţiile interumane
  • Influenţa inteligenţei emoţionale în leadership

Daca vrei să câștigi invitația, răspunde în comentarii până pe 16 martie inclusiv cu ce anume îți dorești să înveți, sa afli în cadrul acestui curs. Câstigatorul sau câștigătoarea se va alege prin tragere la sorți.

Succes!

L.E. Câștigătorul e  GabrieloKg

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De ce as vrea sa fiu un leader? Pentru ca lumea are mare nevoie de lideri. Lideri adevărați, care sa știe sa conducă, și care sunt putini în lume. Cei mai mulți dintre oameni nu știu ce vor, nu știu ce pot face cu viata lor, și putini își ating potențialul maxim în viata, și de aceea au nevoie de un leader care sa ii conducă, care sa ii canalizeze pe drumul cel bun, care sa ii ajute sa știe ce au de făcut pentru a reuși în ceea ce fac.

| RAY a răspuns:

Este stricat legat de genetic,exempriment,usa, doi gemeni a căror parinti erau learship, desi au primit o educatie indentica, unul s-a dus pe domeniul afaceri, altul a ajuns un alcoolic, desi asta e genetic, vb de gemeni.

| LoveSleep a răspuns:

Partikip

| zilog a răspuns:

Nu cred in asemenea tampenii americane
din cauza lor sa ajuns la societatea de consium si apocalipsa in care traim noi azi al treilea razboi mondial deja pierdut din start.

Eu stiu cea mai buna cale de a putea coordona echipe de oameni, am avut in subordine 500 de oameni din service-uri din toata Romania

solutia de a fi un sef sa nu mai folosim cuvinte din astea americane
ca suntem americanofoni bufoni
este sa fii un adevarat expert in ceea ce faci
si poti sa fii si imbufnat si suparacios si cum vrei tu
cu tot felul de toane aere fite si figuri intr-o zi
si in alta zi sa vrei sa ii bagi pe toti care iti gresesc la puscarie
apoi in alta zi sa vrei sa fii un sef bun

importat este sa fii tu nu un actor
ca de actori este lumea plina
daca ar fi avut nevoie de un actor de ce nu si-ar lua unul de la teatru

OAMENI TE RESPECTA SI TE URMEAZA CAND TU LE DOVEDESTI PRACTIC CA POTI SA FACI LUCURILE DE CEA MAI BUNA CALITATE
CHIAR SI INJURAND FIIND NE CARISMATIC SI CHIAR BOTOS
DAR DACA PUI MANA PE CEVA INDIFERENT DIN CEEA CE FAC EI LE DAI CLASA
LE ARATI CA EI MAI AU FOARTE MULT DE INVATAT CA SA AJUNGA LA VALOAREA TA si lucrul acesta sa fie cua devarat real

atunci oamenii de voie de nevoie o sa te tina acolo sa le fii sef in continuare chiar daca le spui in fata ca nu suporti prostii
pe unii ii dai afara defata cu toata lumea
pentru altii scoti bani pe loc si ii faci cadou defata cu tata lumea direct din buzunar si ii aplauzi razand frenetic pentru ca au facut treaba buna

si mergi printre ei si strigi am spaga de dat

pe altul il dai afara doar ca nu iti place fata mutra lui

Dar in general oamenii o sa te iubesca ca pe un dictator de care au nevoie pentru ca tu stii multe lucruri cum se rezolva pentru care ei ar trebui sa mai invete multi ani ca sa afle raspunsul.
asa ca nu e nevoie de cursuri cum sa fii un scamator excroc sarlatan iluzionist
este nevoie doar de foarte multa munca sa le arati tuturor ca esti de 1000 de ori mai bun de cat ei in ceea ce fac ei si ca ai putea sa il inlocuiesti pe oricare dintre ei si sa ii faci muca de 10 ori mai repede mai calitativ si mai bine

Poti sa fii un lider despotic care sa nu ai o conducere deloc cerebrala
poti sa dai oameni afara chiar daca sunt buni
si sa angajezi de fata cu tata lumea pe altii prosti bata dar care simti tu prin flerul tau ca vor sa invete

ca sa te stie echipa de stapan

iar atunci vei fi un fel de Dumnezeu in persoana
mai ales daca printre ei vei avea multi turnatori bine recompensati alesi dintre cei mai prosti meseriasi macar sa traga cu urechea si sa iti spuna cine te-a mancat de partea mai carnoasa

asa am condus eu o firma care mi-a dat dintr-o intamplare a vietii pe mana 500 de angajati sa le fiu sef

| DonEduardo a răspuns:

MIe mi-ar placea ca la acest curs sa invat oamenii sa asculte de mine.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu voi participa, insa multumim pentru concurs, frumoasa ideea!

| Dddonkey a răspuns:

Liderii pot fi multi si cred ca cei care au in ei carisma devin sau v or deveni lideri, dar ce le lipsesc sau angajatorii este inteligenta emotionala si mai ales la noi la romanii cred ca suntem deficienti comparativ cu alte culturi.
Nu sustin si niciodata nu o sa cred in asa numiti "motivational speakers" ei iti ofera dopamina din partida de sex, senzatii tari de o durata scurta de timp dar dupa nu cred ca sunt schimbarii majore pentru majoritatea oamenilor. Poate exista o categorie de persoane care au trait in medii asa de toxice incat i ar ajuta mai mult. Cu toate ca terapia ar fi mult mai eficienta in a ajunge la radacinele problemei.
In general cred ca vorbitorii motivationali sunt boosters pentru narcisimul multora. Adica o mana se spala pe alta, eu le zi cuvinte frumoase, ei ma platesc. Sau ce se intampla in China unde iti poti inchiria un prieten sa te asculte.

| GabrieloKg a răspuns:

In aceste timpuri complicate, tot mai multi oameni ( tineri ) isi pierd orientarea in viata. Din ce in ce mai multi tineri, habar nu au ce sa faca cu viata lor, unde sa se duca si de unde sa vina.
Acum subiectele principale legate de tineri sunt depresia si anxietatea. A ajuns sa fie numita boala, nu o stare mintala de nedumerire indusa de societatea din ziua de azi.
Daca inainte se rezolva cu o petrecere si cativa prieteni care te incurajau sa nu mai plangi dupa fata,, visurilor" tale, acum se rezolva cu pastile care mai mult te omoara sau nu rezolva nimic.
Doresc sa devin un indrumator, un lider, cum si eu am fost pierdut si dezorientat si recunosc ca inca mai am momente.
Doresc sa invat cum sa imi prezint mai bine experientele si cum sa transmit o invatatura. Cum sa conduc oamenii prin exemple. Vreau sa invat cum sa ma conduc pe mine.
Ca lider nu inveti doar cum sa,, conduci" sau sa indrumi, ci cum sa te indrumi pe tine si sa te,, conduci".
Vreau sa invat cum sa devin din oaie, pastor.
Vreau sa aflu cum sa ma inspir pe mine si pe cei din jurul meu.
Cum sa ma organizez si sa respect anumite reguli impuse de mine.
Vreau sa invat cum sa fiu responsabil si sa imi asum, cum sa ma controlez si sa ma mustru.
Vreau sa invat cum sa fiu lider in viata mea, nu doar in a altora.

| StefanDin03 a răspuns:

Nu cred ca sunt persoana potrivita deci ii las pe ceilalți sa o facă big grin A da si mi se pare super ca ajutati oamenii sa se descurce in viata

| Stefan93Oprea a răspuns:

Doresc să aflu mai multe detalii despre cum aș putea construi o echipă omogenă și de viitor, cu care să am succes; totodată, aș dori să aflu despre cum îți poți controla emoțiile în poziția de lider în momente cheie și cum poți face față situațiilor de risc!

| Darotin a răspuns:

A fi lider un lider înseamnă să îți asumi niște riscuri sa poți gândi la cum ai putea ajuta la îmbunătățirea bună a unor acțiuni sa fii calm și sa gândești limpede în momente cu cumpănă și sa le dai ce lor din jurul tău sfaturi pentru ai le da un sfat bun sau o mana de ajutor.