| ralucaralu a întrebat:

Ati fost in Bulgaria la mare? Cum vi se pare si in ce statiuni? In Sunny Beach ati fost?

Răspuns Câştigător
| alexandra14_5517 a răspuns:

Da, am fost chiar acum 2 saptamani. Avand in vedere ca avem aceeasi mare, nici nu se compara. Apa este foarte curata si preferintele sunt mai mari. Cu banii pe care probabil ii dai la noi pe un hotel de 3 stele [care nici pe alea nu le merita], la ei stai in sezon la 5 stele si all-inclusive. Mie personal mi-a placut mult mai mult decat in Romania. Au servicii mult mai bune si oamenii sunt foarte prietenosi. Am fost in statiunea Sf. Constantin si Elena. O statiune mica, dar frumoasa. Am fost cazati la un hotel de 4* [Aqua Azur] si am beneficiat de toate serviciile [all inclusive, hotelul a avut piscina, spa, diferite activitati pentru copii.] Daca mergi in Bulgaria, intr-o zi poti sa te duci sa vezi Balcic-ul [e minunat]. Despre Sunny Beach nu am auzit, in schimb am fost chiar langa statiunea Sunny Day [poate vorbim despre aceeasi] si seara ne plimbam pe acolo, chiar mi-a placut, dar iti recomand cu mult drag Sf. Contantin si Elena, este o statiune frumoasa si mai putin costisitoare zic eu [mai mult pentru familii, care doresc putina liniste] Daca vrei sa vezi pareri despre Sunny Beach poti intra pe www.amfostacolo.ro si selectezi tara, statiunea si poti vedea anumite pareri de la cei care "au fost acolo" :)
In caz ca vei vizita Bulgaria, iti doresc distractie placuta :*
O zi frumoasa!
Cu drag, Alexandra

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Cand eram in clasa a 7a, am mers in statiunea "Obzor", am fost cazata la hotelul "Casablanka". Serviciile au fost excelente.

Nu se compara cu ceea ce este la noi, anul trecut am fost in Mamaia si algele erau la mal, cum sa te bagi in apa...dezgustator.

Sedere placuta

| Anelisse a răspuns:

Da, am fost chiar acum 3 saptamani.imediat ce s-a treminat sc m-am urcat in masina si am plecat. am fost in statiunea duny royal resort, unde am prins un bronz frumos ciocolatiulaughinglaughing. iti spun ca sfatuiesc p oricine sa se duca acolo, desi de obicei nu recomand astfel de lucruri pentru ca fiecare are gusturi dif, de data asta chiar...merita.este un complex cu 4 hoteluri 2 de 4 * si 2 de 5 *, eu am fost la unul de 5 * si am ramas placut impresionata: piscina, nisip fin, terenuri de tenis, all inclusive...extraordinal.ca sa nu mai spun ca la 5 km este un oras tip medieval.super tarelaughing

| OvITpU a răspuns:

Salut.
Nu am fost in Bulgaria dar uite aici niste impresii: http://amfostacolo.ro/......-sejur.php

O zi buna.