| Angelindeed a întrebat:

Ati renuntati vreodata la un vis sau o pasiune pentru ca nu aveati suficienta incredere ca o sa reusiti sau nu va simteati destul de buni?

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nici nu trebuie sa ai incredere in tine. Dacă vrei să faci ceva si esti cu adevarat motivat sa faci, atunci fa o! Încrederea aia va veni după.

| sokey a răspuns:

Da, și nu îți recomand!

| AlMaDi a răspuns:

Da si nu, am renuntat sa cred ca desenez/pictez frumos, dar cred ca mazgalesc frumos.
Si tot asa, am renuntat sa cred ca pot sa scriu, dar sunt o mai buna oratoare.

| LilacDreams a răspuns:

Da! Eu spre exemplu fac meditatii la desen pentru a intra la un liceu bun dar ma streseaza de nu mai pot! Zona mea de comfort este sa desenez personaje/oameni mai stilizati, nu realisti. Si na, la liceu intri doar cu natura statica. Deci imediat cum m-au scos din zona asta am vrut sa renunt. Pana si tipa care ma mediteaza imi spune ca le fac foarte bine dar nu prea se vede sincer. Daca nu m-ar forta mama as fi renuntat de mult! laughing