| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand alerg, cum sa fac ca sa respir in asa fel incat sa alerg muult timp fara oprire(de ex.10,15,20 min.)? In general, cum poti alerga atatea minute fara oprire fara sa ti se taie respiratia?

3 răspunsuri:
| Puffu a răspuns:

"Calci" pe respiratie happy Adica atunci cand alergi, cand ai piciorul drept in fata, expiri. Eu asa stiu! Sanatate.

| DamaAzu a răspuns:

Eu am examene de alergat la sport si profu chiar ii idiot si da note mici deci...sa revenim incepi incet cand fugi si inspiri si expiri calm nu rapid si nu vei reusi din prima sa alergi 15 min... e foarte greu si incepe sa te daora pieptul si simti ca nu ai aer, alearga zilnik sau daca nu ai timp alearga cam 5 minunte pentru inceput dupa aia treci la 8 dupa aia la 10 dupai la 15 si dupa aia 20 sau mai mult.
Cum crezi ca restista corpul taulove struck

funditahee hee?

| xentop47 a răspuns:

Pai, daca de ex. esti la un cros pornesti usor, si tragi aerul pe nas si il dai afara pe gura.bafta!