| viespar123 a întrebat:

Atunci cand mergi la o prima intalnire cu un baiat, esti destul de tensionata si iti trec tot felul de idei prin cap. Uneori nu stii cum sa incepi discutia, alteori nu ai nici cea mai mica idee legata de personalitatea lui si nu reusesti sa spargi gheata?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Se gasesc subiecte. Spune-i ceva amuzant ce ti s-a intamplat recent sau de cand erai mai mica, o sa-ti zica si el. Sau vorbiti de scoala, hobbyuri, colegi, grupul de prieteni. Subiecte sunt destule, persoanele sa fie in stare sa le dezvolte. Daca nu puteti efectiv vorbi nimic inseamna ca nu aveti niciun fel de compatibilitate si atunci n-are rost sa va mai pierdeti timpul. Daca nici la inceput cand sunt mii de subiecte de discutat nu gasiti, mai tarziu va fi si mai rau.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei baiatul incepe discutia. Fata ascultă si analizează.

| neutrino a răspuns:

Este de datoria lui sa sparga gheata, iar datoria fetei este sa nu accepte o prima intalnire cu cineva pe care nu-l cunoste deloc.

| OldSoul a răspuns:

Da este normal, cat despre inceput discutia asta e treaba lui, tu trebuie doar sa-l ajuti putin sa continue discutia, e penibil ca baiat sa stai cu o fata sa incerci sa porti o discutie cu ea iar ea sa raspunda doar cu da sau nu.
Daca se intampla asta e deja un timp pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ajungi sa te intalnesti cu un baiat care nu stii absolut nimic de el? Nu inteleg. Cat despre spartul ghetii, o gluma e mereu bine-venita.