| Aly_9916 a întrebat:

Auziti am si eu nevoie de parerea voastra in sensul: eu sunt genul de pers timida si urascccccccc asta dar nu pot sa ma schimb am fost si la psiholog sa schimb asta dar acum cred ca uni o sa zica" da c este rau in asta? majoritatea fetelor le place baietii timizi" nu este asa acum fetele acum se uita dupa fizic si bani nu mai pune nimeni akent pe sentimente sincere acum daca ai bani ai si fetele in preajma revin ma simt eu diferit si nu pot sa ma intecrez pentru ca uni fac unele chesti pe care eu nu pot.nu pot mi-am spus asta de prea mult timp. si m-am cam saturat.insa am si un avantaj... pot sa simt oamenii c carecter au cum sar comporta si cam c ganduri are si daca nu imi place nu stau langa el din cauza asta am pierdut multi prtsad va rog ajutati-ma cu niste sfaturi ca nu mai stiu c sa fac (ba chiar azi m-am certat cu cea mai buna prt si nu mai vrea sa auda de mine) va rog sa raspundeti serios decat sa citesti si sa zici mda du-te nu stiu unde daca rasp asa va rogggggg nu mai rasp

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Cu timiditatea e intr-adevar o prb dar sa gandim logic.Ei nu sunt cu nimic mai presus decat tine pur si simplu au mai mult tupeu. uneori e bine alteori nu.de exemplu ei isi pot demasca adevaratele sentimente foarte usor pe cand tu nu.Tu poti citi oameni, sa le vezi caracterul ascuns pe cand ei nu pot face asta. Daca inveti sa controlezi timiditatea vei avea un avantaj major in fata lor.Imediat iti vei dda seama c fel de pes si nemaifiind timid poti actiona pe masura. Timiditatea e o chestie psihologica.iti repeti intruna ca nu poti ceva... si chiar se intampla. Daca te vezi timid asa esti dar daca nu te vezi timid nu esti pur si simplu incearca sa uiti brusc de ea imagineazati ca esti un om normal si gata cu timpul va disparea, nu brusc, cu timpulwinking sperca te-am ajutat. Funda?