| cxxyy a întrebat:

Aveti vreo idee ce poti sa faci sa nu te patezi in timpul ciclului?

5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Tampoane din acelea mai mari (eventual cea mai mare mărime- cea de noapte) care sa fie schimbate regulat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți folosi absorbante de noapte chiar și în timpul zilei, fiind mai lungi...și le poți schimba la intervale mai scurte dacă e nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să schimbi tampoanele la un interval mai scurt de timp și să nu porți pantaloni, rochii sau fuste de culoare albă.

| Dintrebare a răspuns:

Sa cumperi absorbante marime mai mare daca ai flux puternic, sa ai mereu absorbante si chiloti de schimb la tine. Chestia asta se intampla frecvent in viata femeilor, asa ca nu te stresa mai mult decat este cazul. Poti merge mai des la baie sa verifici cum sta treaba. Si incearca sa folosesti niste chiloti care sa stea cat mai fix pe corp si eventual cu o talie mai inalta, sa nu fie largi (o sa ajute ca sa nu se miste absorbantul)

| cre27 a răspuns:

Îți pui un tampon. Fundă? love struck