| anonim_4396 a întrebat:

Avocat sau Reporter? + justificare

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Reporter,pentru ca cred ca e mai interesant si afli si multe lucruri noi, in plus e si mai putin stres.Si in ziua de azi sunt multi avocati.

| Laviiiiii a răspuns:

Reporter CLAR! nu stiu de salariu dar meseria de reporter va fi intotdeauna frumoasa si de un reporter va fi mereu nevoie, mai ales la ce reporteri avem si noi in Romaniahee hee. Plus ca vei cunoaste oameni mari, importanti pe care altii nu au sansa sa-i cunoascahappy Decat sa-ti bati capul prin tribunale,(plus ca Romania e plina de avocati) mai bine reporter. E mult mai frumoshappy Parerea mea.

| IMC90 a răspuns:

Avocat, normal. Esti liber profesionist si ai onorariu, nu salariu. Practic, lucrezi pentru tine, nu pentru altii.
Reporterii sunt aia care sunt trimisi sa-si ia caramizile in cap la Universitate laughing

| Amaryllis a răspuns:

Bună! Nu cred că ar trebui să îți iei hotărârile pe baza spuselor celorlalti, însă daca ar fi să aleg, aș alege reporter. Mulți urmează Facultatea de drept și dupa aia vând pe la tonete! Sper că te-am ajutat.

| anonimatuuumubd a răspuns:

Si eu mi-am pus intrebarea asta si cred ca reporterul e cel mai ok, acum depinde daca vrei sa aperi niste oameni.care indiferent de ceea ce au facut au in adancul lor un suflet,sau daca te visezi o vedeta cunoscuta,eu cred ca slujba de reporter este mai usoara,deoarece te poti descurca daca stii sa vorbesti, in schimb ca avocat trebuie sa inveti legiile, care se schimba de la an la an si trebuie sa te menti...succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru pareri!