| BilliOnaire a întrebat:

Azi, 15.08.2010, e adormirea Maicii Domnului, se serbeaza chiar daca e adormirea si nu nasterea?

3 răspunsuri:
| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

; umea serbeaza si astazi dar nu ar fi normal pentru ca e ziua Mariilor moarte nu vii.Normal ar fi in septembrie sa se serbeze. dar lumea serbeaza si astazi...

| heroforyou a răspuns:

Astazi 15. 08. 2010, nu are nimeni voie sa isi sarbatoreasca onomastica, nici o maria, mara, marian, mariana etc. E adormirea Maicii Domnului, o zi trista...

| Ioana_9985 a răspuns:

Depinde in ce zona, de ex in Moldova nu, dar in Muntenia stiu ca da.