| ravanoos a întrebat:

Azi am depus actele pentru inscrierea la liceu deci oficial sunt Boboc laughing Sunt destul de nerabdator si curios. Din experienta voastra, cum credeti va fi la anul laughing? E ceva special in a fi boboc adica ceilalti se poarta diferit cu tine privindu-te "de sus" ca esti boboc sau e tot aceeasi chestie ca in generala? Si a daa... Balu bobocilor. Cum decurge asta? Parintii ma tot incurajeaza sa particip si eu la Miss si Mister Boboc, pentru ca sunt inalt, atletic si nici nu arat prea rau (stiu stiu, sunt foarte modest) si pentru ca am participat si la banchet si am castigat insa eu nu prea stiu ce sa zic, ca momentan nu am prietena si nu prea am incredere in mine ca o sa fie ceva de capu` meu la concurs. Si ce probe sunt la acest bal? Ca nu prea le am cu dansul, da la cantat si "datdin gura (palavrageala)" ma descurc binisor...

2 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Primele zile se bagă ăia mari în seamă, în rest nimic ieşit din comun. La balul bobocilor, din start eşti pe picior prost, aspectul nu se punctează spre nefericirea ta. Şi da, majoritatea aleg să cânte, să danseze sau să interpreteze scene din filme, cărţi, emisiuni TV etc.

| RiriK a răspuns:

La mine la liceu de exemplu profesorii erau mai putin exigenti si te intelegeau in clasa a 9 a laughing si cam in prima luna strigau dupa noi "vin bobocii" si dupa s-au potolit. laughing Nu eram priviti de sus. La noi s-au dat probe pentru cei care vroiau sa participe, dupa s-au ales perechile. Probele pot fi scenarii, dans, cultura generala, proba surpriza depinde de cei care organizeaza happy Succes!