| rapa a întrebat:

Azi am luat-o laughing m-a prins politia ca traversez neregulamentar strada, amenda, m au ars, A VENIT FRIPTURA!:!)))))))), unde platesc si eu amarata aia de amenda? repectewinking

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se plateste in doua zile lucratoare la jumatate, astfel:
la Casa de Economii si Consemnatiuni – CEC SA;
la casieriile autoritatilor administratiei publice locale ori a altor institutii publice abilitate sa administreze veniturile publice locale, indiferent de localitatea pe a carei raza functioneaza acestea, de cetatenia, domiciliul, sau de resedinta contravenientului ori de locul savarsirii contraventiei;
la ghiseul unic din punctele de trecere a frontierei de stat a Romaniei;
online, pe ghiseul.ro –.

| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună.
Asta i s-a întâmplat și vecinei mele săptămâna trecută.
Ea a mers la primărie să o plătească, chiar acolo unde se plătesc impozitele.
Dacă nu plătești în 24 de ore, ți se dublează suma.Iar dacă nu o plătești, v-a rămâne acolo, și când trebuie să iei vreo adeverință de la primărie pentru școala de șoferi, sau în altă parte, nu ți-o v-a da până nu plătești datoria!
(Știu ce spun)
Cu bine, Felicia.