| dulc3'maria a întrebat:

Azi am primit un telefon de la un prieten mai vechi si mi-a propus sa ma angajez in club animatoare iar eu am acceptat.mama nu prea este de acord dar pana la urma mi-a spus sa fac ce vreau ca tot ca mine o sa fac intr-un final.Imi doresc de mult asta dar de ce toti spun ca daca esti animatoare esti c**va? Nu mai sunt la liceu asa ca nu vreau sa ma angajez pe 2 leihee heeinsa stiu si sunt constienta ca acest servici nu poate dura o vesnicie. Orice raspuns nu ma va face sa ma razgandesc doar vreau pareri.restul care vorbeste aiurea sa nu mai zica nimic ca nici nu il bag in seamachatterboxtonguecum vedeti voi animatoarele?love struck

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Sunt animatoare care isi vad de treaba si isi fac meseria cu succes castigand un ban cinstit. Sunt si animatoare care practica prostitutia, e treaba lor, viata lor. Tu decizi ce anume vrei sa faci si cum poti castia bani si experienta. Atat timp cat e viata ta nu trebuie sa se bage nimeni in ea. Insa trebuie sa te simti protejata pentru ca majoritatea barbatilor te vor vedea ca pe una d-aia si o parte din ei vor considera ca daca baga un ban la tzata trebuie sa obtina mai mult. Asigurate ca esti in siguranta si ca acel club este unul serios in care nu s-au intamplat incidente. Succes!

17 răspunsuri:
| dulc3'maria explică:

Merci anad* ma mir ca unii mai stiu sa vorbeasca frumos pe acest sitelove struck

| anad a răspuns:

Daca nu ai alt serviciu si nici o alta oferta de ce sa nu accepti? Este o slujba cu risc dar daca iti doresti si crezi ca o sa faci fata de ce nu.Succes!

| SweetCandy a răspuns:

E alegerea ta, insa gandeste-te ca sunt si avantaje si dezavantaje. Orice femeie se simte flatata cand este admirata, iar tu tot vei fi admirata pentru munca pe care o depui acolo, insa gandeste-te ca nu o sa lucrezi intr-un mediu tocmai "sanatos" depinde doar de tine ce se va intampla, insa daca stii sa impui respect si sa separi viata personala de cea profesionala!
succes si inca un sfat prietenesc zic eu, nu iti supara mama, incearca sa dicuti si poate te va intelege!

| Diiana232997 a răspuns:

Pai intr-un fel noi nu ar trebui sa ne bagam in viata celorlalti dar daca tu ne vrei pararea o facembig grin.Eu zic sa faci o zi de proba, sa vezi daca iti place si daca esti multumita de salariu. Daca iti place poti sa continui linistita, iar daca nu renunta.

| deea_1980 a răspuns:

Pai nimeni nu a avut la inceput un serviciu de 1000 de euro, asa ca mai bine incepi de jos si poti dupa sa ajungi undeva unde nu vei avea un salariu de 2 lei si nu vei fi privita de barbati cum dansezi.In fine, mai bine o asculti pe mama ta! Stie ce zice.

| Tabii. a răspuns:

Hai ca e chiar amuzant.Nu exista animatoare decente. Ce-ar fi sa fie o animatoare virginalaughing

| i.love.me a răspuns:

Cu cat te plateste?

| nathalie a răspuns:

Eu le vad ca si pe niste fete care se distreaza la locul de muncahappy
daca poti sa faci aceasta meserie, tot respectul pentru tine...eu una nu as putea s-o facblushing
succeshappy

| Seline a răspuns:

Mai bine te-ai angaja ca hostess, mi se pare mult mai profitabil si ai sansa sa cunosti oameni importanti fara ca acestia sa te considere o femeie usoara.Desigur este mai greu decat o animatoare, dar merita. Iti spun din propia experienta. Succes oricumhappy

| mariuss a răspuns:

E chestia ca nu o sa te vada lumea o fata buna, o sa zica ca te vinzi pentru bani chiar daca tu nu o sa faci asta. Daca tu vrei sa faci asta si iti place fa-o.Bafta.

| drbear a răspuns:

In teorie, e o meserie relativ onorabila. In practica, la noi...nu. Iti spun pentru ca eu cunosc relativ bine lumea cluburilor din Bucuresti si stiu ca e o lume semi-obscura. Cum zic francezii "dans la nuit tout les chats sont gris" adica "noapte toate pisicile sunt gri!" Cu alte cuvinte pe langa cei multi care se distreaza sunt si prostituate, si traficanti de droguri si interlopi, etc. Oamenii in club se mai si imbata iar tu te vei invarti printre ei.
Multi il cunosc pe patron. Daca patronul nu e un tip corect va dori sa-ti faca cunostinta...de-aici pana la niste alegeri gresite e un pas.
Exista lumea interlopa si exista lumea corecta. Cluburile si job-urile precum "hostess, animatoare, picolita (de club)" sunt la granita dintre cele doua.
Eu as alege in locul tau acest job doar daca as sti bine clubul, eventual patronul. Sunt cluburi vechi si serioase care traiesc evident din night-life si sunt cluburi paravan pentru tot felul de lucruri dubioase. TU alegi.
Pe de alta parte, daca nu vrei o cariera in acest domeniu, slabe sanse ca cele cateva luni de job sa-ti aduca experienta concludenta in CV, ba chiar cand vei aplica la firme foarte serioase vei dori sa nu treci aceasta experienta sa nu fii inteleasa gresit happy
Pe scurt. Daca ai nevoie de bani si crezi/simti/sti ca e sigur fa-o. Daca nu, mai bine incearca sa gasesti ceva mai decent. Succes!

| andradeac a răspuns:

M`am gandit si eu candva sa fac lucrul acesta insa prietenul mi-a interzis.(voaim sa-l fac pentru ca ador sa dansez nu pentru altceva). Nu stiu daca o sa te ajute cu ceva parera mea eu pur si simplu iti spun ce gandesc eu:Atata timp cand ai de gand sa-ti faci doar "munca"de animatoare si in rest sa te respecti mi se pare foarte oke happy in primul rand cel mai important este respectul pe care ti`l oferi tuwinking

Succes la decizia pe care o sa iei si mult noroc happy

| andradeac a răspuns:

Am uitat sa-ti spun ceva:ai mare grija cand ai incredre in "vechii prieteni" sa ajungi animatoare nu altcevawinking stii tuwinking

succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu as accepta job-ul asta.
De ce spun toti ca daca esti animatoare esti o?
Pentru ca tu ca animatoare le faci mai multe placeri unor oameni si din cauza asta e mentalitatea asa.
Plus ca abia de 20 d ani am scapat de comunism.
Eu nu as accepta din aceasta cauza.Plus ca dca as avea un prieten? nu cred ca ar avea o placere sa ma vada dansand pentru alti.
O colega de-a mea a primit aceasta propunere de la un prof de dans. dar a refuzat.happy acum e ospataritza. ii place mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao!:X:*. Sincer eu in locul tau mas duce, i ceva intersant.

| johnidr a răspuns:

Si fosta mea prietena a fost animatoare, nu este ceva iesit din comun, daca iti doresti asta sa faci nu trebuie sa te intereseze de nimeni, si cine ti-e prieten este cu tine si la bine si la rau(aici nu este cazul ). Te pup si continua ce vrei tu sa faci

| specialgirl_9368 a răspuns:

Daca tie iti place, accepta. Poate o sa iasa ceva bun, incearca!