| Theodora a întrebat:

Azi dimineata m-am ars din greseala cu placa la mana.Cum as putea sa tratez arsura?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul se trateaza singuralaughing... data viitoare cand te arzi puneti mana in apa rece ca apoi sa nu te mai arda sau sa ti se umfle big grin

7 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

Pai poti sa folosesti un unguent ceva sau cum a zis adela.

| illusion a răspuns:

Cu mierewinking

| zorialbi a răspuns:

Oximed spray sau mai bine crema de galbenele sau unguent cu pantenol (Bepanthen, Pantenol sau Panthoderm). Sanatate!

| unicka a răspuns:

Exista in farmacii un spray sau creme pentru arsuri

| Adela_9686 a răspuns:

Daca nu ai bani de cumaprat ceva de prin farmacii, poti sa folosesti uleiul de bucatarie sau margarina, sunt bune, am folosit si eu

| jocnecurat a răspuns:

Crema sau spray de arsuri.Nu folosi ulei, unt, albus de ou sau alte facaturi din alea.

| 0746583861 a răspuns:

Si eu m-am ars pe fruntehee heehee heehee heesi mi s-a facut maro unde m-am ars sper sa se ducalaughinglaughingeu nu am ncercat nici cu ulei nici cu unt o sa merg la farmacie sa imi iau un spray...