| Anakitty113 a întrebat:

Azi m-a prins cu caietul sub banca la psihologie si totusi nu mi-a pus 1, dar am mustrări de conștiință...

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Asta e, nu mai poți da timpul înapoi.
Data viitoare învață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai invata si tu sa copiezi.
Sau pregateste-te la psihologie
Sau discuta direct cu profesoara si cere iertare.

| devilshelp a răspuns:

Deci nu ai avut mustrari de constiinta cand ai vrut sa copiezi, dar au aparut dupa ce te-a prins. stii cum suna asta? cum sunt barbatii care inseala si cand sunt descoperiti incep sa planga si sa spuna ca regreta laughing
multumeste-i profei ca nu ti-a pus 1, poate ti se mai "curata" constiinta sau fa un alt tip de fapta buna, ajuta o batrana sa isi care plasele, da bani unui om fara casa etc

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Eu alaltaieri cu telefonul dupa penar am copiat vre o 5 min, m-a vazut mi-a zis sa-l bag in buzunar, il bag, il scot si copiez iar 5 min, m-a vazut, mi l a cerut, il inmanez dansei, care aceasta il ia si il pune la capul bancii sub penar. Penarul fiind destul de gros nu se observa daca il iei, asa ca cand nu se uita la mine l-am luat si am copiat iar 5 min, dupa care ma prinde iar si mi l ia, ca sa fie sigura ca nu mai copiez il tine pana la sfarsitul orei. langa mine colegul de banca incercase si el la randul lui sa copieze cu caietul sub banca, dar il prinde si il pune in alta banca, eu fara telefon, copiez din caietul lui ultimile 15 min.

Profesoara stie sa predea este genul de profesor ideal, intr-adevar permisiva dar iti explica cand gresesti, cum a fost in cazul meu, a zis ca chiar daca o sa iau nota mare la testul asta nu am facut nimic pentru ca la bac nu o sa fac nimic, si ca mai e si chestia de bun simț. Si eu m-am simtit prost dar nu e sfarsit de lume

Deci ce zici tu acolo.

| Anca124b a răspuns:

Presupun că nu a vrut să îți strice media, am fost în situația asta, și următoarea ora nu mi-a zis nimic. Uita te peste lecțiile din urma, și învăț-o pe ultima foarte bine.Nu are ce sa îți facă, daca nu ți a făcut în momentul în care te a prins.