| MariaMonica2009627 a întrebat:

Azi,m-am deschis în fața "prietenei"mele și i-am spus de ce mă simt tristă, cât de greu îmi este să depășesc unele momente din viața mea și cât de tristă sunt mereu.Aceasta i-a trimis caputuri de ecran băiatului pe care îl plac și aceasta a spus "hai serios " mai pe scurt si-a batut joc de mine lejer. Acum mi-e și rușine să merg la facultate,am niște imbecili în clasa care dacă au bani, se cred regi!
Cine e binevoitor să-mi dea niște sfaturi?
Multumesc anticipat, numai bine!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde și ce i-ai zis acolo, cine știe ce i-ai zis în raport cu ce cunosc ei de au zis asta. Nu mai plâng de mila nimănui până nu aud povestea întreagă

| anonimg a răspuns:

Privește pe toți oamenii la fel: nici mai sus, nici mai jos decât tine. Toți au aceleași nevoi, chiar și dacă au un sac de bani sau mai multi.
Tu mergi la școală. Pe viitor, dacă vrei să te confesezi cuiva, există Dumnezeu. Și chiar dacă n-ar exista, tot lui Dumnezeu ar trebui să se confeseze oamenii. Și sunt lucruri în viața noastră în care nici soțul/soția nu ar trebui să le afle. Discuțiile trebuiesc să fie ca și cu împrumutul: oferi doar atâta cât ști că te poți lipsi.
Diavolul dacă ne atrage în ispita și noi am căzut în plasa lui, asta nu înseamnă că nu suntem si noi vinovați. Îți spun ca unei surori: tu ești vinovată pentru destăinuiri. Să nu o urăști pe fata aceea; oamenii sunt făcuți totuși din țărână: și cei care se destăinuie, și cei care împrăștie destăinuirile.

| Andreeush a răspuns:

Halal "prietenă" ai, mai bine te-ai lipsi de astfel de persoane.
Cel mai bine ar fi să ignori pe cei care se bagă în seamă aiurea.

| MariaMonica2009627 explică (pentru Andreeush):

Eu sunt cea care avea nevoie să vorbească cu cineva, ce-i drept încă am happy

| Sofer a răspuns:

Ti-a dato pe la spate laughing. Hal de prieteni.