| Aleeeeeeee a întrebat:

Azi merg cu niste prietene sa ne plimbam, si baiatul pe care il plac e verisorul uni prietene ( care vine si ea ) si poate vine si el cu noi sa ne plimbam, sau cel putin va fi prin preajma ( cu prietenii lui ). nu stiu ce sa fac sa ii atrag atentia, adica nu stiu sa isi de-a seama ca il plac.

P. S. eu am 13, iar el 14 ani si suntem colegi de clasa happy. Prietenele mele nu stiu ca il plac.

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai daca iti e rusine sa ii spui asta poti sa ii spui unei prietene sa-i sugereze subtil ca tu il placi si de acolo totul decurge de la sine, adica, daca te place si el va reactiona fara sa faci tu ceva anume.Bafta!

| Lora a răspuns:

Saluta-l, invita-l sa stea cu tine in banca daca sunteti colegi de clasa, ajuta-l la teme sau la lucrari, deseneaza-i ceva o inimioara si scrie initialele numelui vostru in ea si arata-i asa isi va da seama ca-l placi. Te kiss

| valy a răspuns:

Da-te si tu mai pe langa el. fa-i complimente ca ii sta bine nu stiu cum imbracat. i-al deoparte si cere-i id-ul sau nr de tel.mai vb pe net.si poate, poate. te place si el si iese ceva frumos

| Ana_1799 a răspuns:

Hmm pai daca nu esti timida ar trebui sa i spui ca il placi, dar daca esti...stai mai mult cu el, faceti chetii impreuna... asa poate is va da seama ca il placi, sper sa te ajute cu ceva.
Bafta>big grin