| Nextone a întrebat:

Baieti dar si fete. Daca v-ati insela partenera/partenerul cu care sunteti sau nu casatoriti i-ati spune? De ce ati inselat? Ce intelegeti prin inselat(sarut, atingeri sau doar sex)? Cum poate fi evitat acest lucru si cum iti poti tine partenerul/partenera aporape?

2 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Daca mi-as iinsela partenerul i-as spune din cauza faptului ca nu am de ce sa tin secret acest lucru.Fiindca din moment ce am ales sa-l insel, inseamna ca am inceput sa caut in afara relatiei ceva ce nu gasesc in relatia mea.Si da inselat inseamna orice atingere cu tenta sexuala(sex,sarut)Partenerul ti-l poti tine aproape prin a afla ce-i place in discutii deschise, si prin a evita monotonia, aducand mereu ceva nou

| herbalist a răspuns:

In primul rand nu i as spune iar in al doilea randfie ca au fost doar atingeri, sarut sau doar sex am facut o fie ca m am plictisit de prietena mae fie ca pur si simplu m a atras si nu am putut rezista.eu cred ca lucrul asta nu poate fi evitat si nici partenerul sau partenera nu o putem tine aproape si pentru faptul ca nu stim ce face cand nu suntem amandoi tocmai de aceea ne manifestam astfelwinking