| Goddessss a întrebat:

Blonde cu ochi căprui sau brunete cu ochi albastri?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

2 clar, mi se pare oribilă combinația de păr blond și ochi căprui laughing

| Goddessss explică (pentru Adry05):

Dar nu te gândi la blondul ala de cioară vopsita. Blondul ala care de fapt nici nu e blond ci e un alb urat.
Ma refer la un blond miere sau un blond auriu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aibă țâțe și fund.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Nu am vreo preferință anume.

| LPCTSTR a răspuns:

Sansele spun ca ai ai o probabilitate mai mare sa gasesti o blonda cu ochi caprui decat o bruneta cu ochi albastri.
Personal, urasc ochii albastri, deci, lasand stereotipurile deoparte, ma gasesti cu blonda.

| Goddessss explică (pentru LPCTSTR):

Natural e probabilitatea?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Goddessss):

Da.
Uite aici procente: https://www.healthline.com/......ercentages

| Ofiintă a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu aș fi zis că este chiar invers. Văd multe tipe cu ochi deschiși la culoare și cu o nuanță închisă a părului.
Pe de altă parte, dacă mă intersectez cu tipe blonde natural, acestea au ochi deschiși la culoare.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ofiintă):

Coincidenta sau nu, ieri am vazut un clip care prezenta un sofism interesant care seamana cu cel din cazul asta: oamenii prefera sa adere la la ceea ce "miroase" mai mult a realitate, in loc de probabilitati.
https://www.youtube.com/watch?v=Ghbkv0MKV-w

In cazul asta, parul blond natural are o sansa de 3% sa apara la indivizi dupa modelul populatiei noastre, in timp ce 11% din populatie este bruneta
Problema se complica cand adaugi inca o caracteristica ce tine de procente: culoarea albastra ~9% iar culoarea caprui/maro ~67%
Deci, 3% si 67% sau 11% si 9%? Daca facem o medie aritmetica prin absurd, am spune ca 35% din populatie au sanse sa aiba par blond si ochi caprui, iar 10% parul brunet si ochi albastri.
Statistica se aplica la nivel global, densitatea indivizilor poate, desigur, varia.

| JicaContra a răspuns:

Blonda cu ochi albastrii e un cliseu, foarte comun
cica, ca majoritatea parintilor din RO vor copii blonzi cu ochi albastrii

oricum poti sa iti faci si parul si ochii in ce culoare vrei tu:
https://lensa.ro/lentile-contact-colorate/

| seth2016 a răspuns:

Brunete cu ochii verzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce greu îmi este sa aleg niste hibriduri.Sa zicem blonde cu ochi caprui.
Sper doar sa fie pe jumatate proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost îndrăgostit în timp de două blonde cu ochi căprui, dar ambele variante îmi plac

| aneliram a răspuns:

Btunete cu ochi albaștri, eu sunt blondă cu ochi căprui-verzui

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Probabil vrei ce nu ai

| AnastasiaSt a răspuns:

Brunete cu ochi verzi?