| anonim_4396 a întrebat:

Bun, deci am un laptop Asus K61IC cam de vreo 2 ani ( l-am cumparat de nou ). Nu mi-a facut probleme pana acum, decat am reinstalat Windows 7 Ultimate de vreo 2-3 ori. Problema este urmatoarea : daca il deschid acum merge, ma joc, intru pe net, si toate cele. Daca il sting, si dupa vreau sa-l pornesc peste 10 minute nu mai merge, adica ramane blocat vreo 20 de secunde la prima imagine, imaginea cu " Asus Inspiring Inovation, Persistent Perfection ", imagine la care trebuia sa stea doar 3-5 secunde, si tot asa la toate imaginile pana imi apare desktop-ul. Am verificat temperatura la procesor, RAM, placa video, HDD si nu este nimic in neregula, deci de la temperatura nu ar avea de ce sa fie. Am verificat si HDD-ul ca poate are bad-uri, nu are. Eu cred ca ar fi de la un scurt circuit de la placa de baza, sa desfac laptop-ul si sa curat placa cu alcool? Sau de la ce ar putea sa fie?
Datele lapotp-ului :
Procesor : Intel Dual Core GHz
RAM : 4 GB DDR 2
Placa video : 1 GB dedicata
HDD : 500 GB
Si acum o intrebare legata de internetul pe un Samsung GT-C3300i Champ, am 50 MB trafic de date prin cartela Cosmote si nu stiu cum sa activez internetul pe el.
Sper sa ma ajute cineva.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Eu cred ca de aceia porneste greu pentru ca trebuie sa porneasca mai multe programe ca de obicei... Oricum nu cred ca laptop-ul e problema! Mai degraba windows-ul! Incearca sa reinstalezi windows-ul mai mult ca sigur problema va disparea. Bafta!