| irinalexioana a întrebat:

Bun, deci, eu am avut o prietena foarte buna,cel puțin eu ma comportam foarte frumos cu ea, eram acea prietena devotata pe care o poți calca în picioare iar că orice om, și ea la rândul ei mai vorbeam despre persoanele din jurul nostru. Iar noi, in excursie ne-am certat pentru faptul că ea era super recalcitranta, și țipă din orice la mine,mi-a stricat excursia.
Și, acum a început să mă jignească cu alte cunoștințe, să mă vorbească de rau cum că sunt o bârfitoare și a început să ii tragă pe toți de partea ei cu vorbe pe care unele nu le- am spus, sau face din acele vorbe ceva mult mai exagerat.
Și eu sunt de vina că am bârfitoare, dar și ea a făcut -o cot la cot cu mine...
Acum nu știu ce să fac, cum să mă comport cu ea și cu colegii pentru că suntem și colege și vă dați seama, îmi e frica sa nu pierd pe toată lumea.
Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| devilshelp a răspuns:

Comporta-te normal cu ea, cel putin pana iti dai seama ce sa faci. Daca incepi sa te iei de ea si sa o tragi la raspundere tot tu o sa pari cea vinovata