| Gangboy124 a întrebat:

Bun. Mă aflu într-o situație cam ciudată și nu prea știu cu cine să mă consult. Deci.
Îmi răspunde o tipă pe mess după 4 luni în care m-a lăsat în seen și-mi zice că n-a avut timp să-mi răspundă mie, diverse motive. După îmi spune că are probleme și că are marți proces pentru că a bătut o fată de i-a rupt o mână, un picior și nasul și că are nevoie de 1500 lei ca să-și plătească avocatul că dacă pierde procesul, intră la casa de copii, că n-are părinți. Și se tot roagă de mine să o ajut și într-un final i-am zis că o ajut, dacă îmi dă numărul avocatului și să vin cu ea să-i dea banii lui și s-a fofilat vreo câteva ore că nu pot veni, că el stă în alt oraș, că merge cu fratele bunicii ei, că se jură că e adevărat ce-mi spune, jurându-se pe bunica ei și după a văzut că nu o poate da înapoi ca la Ploiești, mi-a zis sa merg cu ea în capătul orașului ca să mă duc la apartamentul presupusului avocat și eu sa aștept în afara blocului ca să se întoarcă ea după și să stea cu mine. Și după, acum aproximativ 15 minute l-ar fi sunat pe avocat ca să vină în oraș, că unde trebuia sa mergem de prima oară era la casă și nu voia să merg cu ea și acum l-a chemat în oraș, ca să fie 'mai ușor'. Voi ce credeți, e țeapă asta?

Răspuns Câştigător
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Cred că face batjocură și mișto de tine. sad Nu te îndrăgosti de o asemenea persoană! Nu putem avea încredere în nimeni. Până nu vorbești față în față cu avocatul ei, care să-ți arate în acte că e avocat, nu o ajuta cu nimic.winking Sanatate! Funda? big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este una foarte clara si ai fi naiv (ca s-o spun eufemistic) sa-i dai vreun ban.

| darrio2007 a răspuns:

Țeapă 100%. Nu este nimic adevarat din ce spune ea.

| LostForForever a răspuns:

Du-te de acolo dai dreacu de bani vezi ca drogata aia te face rău sa nu patesti ceva din cauza ei pleca de acolo dai bani dai naibi de bani