| structura a întrebat:

cei care intra in carantina sunt verificati? Ii cauta politia acasa sau asa doar daca ii prind pe strada si le verifica actele?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, atat timp cat esti carantinat sau izolat conform legii te verifica politia zilnic.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, te verifica politia sa vada daca esti acasa si respecti carantina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic da
practic slabe sanse

| Michaeel a răspuns:

Cei care intra in carantina stau toata ziua in casa sau in centre speciale, nu se mai verifica actele din mai ca nu mai trebuie sa iesi cu legitimatie.Ca sa itri in carantina trebuie sa ai covid sau sa vii din strainatate, nu cred ca trebuie verificati.