| AnonymousB a întrebat:

Buna :3 de o saptamana 2 incep sa ma enervez repede, prea repede. Colegii de clasa imi iau telefonul si umbla prin el ( si imi spun ca scot dintr o relatie pe fb etc etc ) imi sterg numarul de telefon al prietenului meu (il stiu pe derost deci nu e o problema) stiu ca doar imi schimba imaginile si ca nu fac de fapt ceea ce spun. Dar eu tot ma enervez si le zic frumos dar dupa incep sa tip si sa ma bat cu ei pana iau telefonul iar daca nu reusesc ma oftic. Uneori incep sa plang pentru ca ma enerveaza colegii( nu sunt genu care plange din orice ) dar atunci parca nu ii mai suport. Acasa ma cert cu bunicamea mereu, daca o vad ca intra la mine in camera ma enervez (fara motiv straight face ) sau cand ma intreaba daca vreau sa mananc ( eu ii spun nu. dar dupa imi spune ca tu mananci doar o data pe zi si iti e de ajuns trebuie sa mananci mai mult etc etc. ii spun sa ma lase in pace ca nu imi e foame si sa plece ) prietenul meu daca imi spune ceva ma enervezstraight face Sau cand i-am spus ca am luat 7 in teza al romana si geografie ea a spus : da probabil ti le-a pus ca sa iti iasa media ca ai note mici pe langastraight face m-am enervat i-am spus sa ma lase in pace si sa plece din camera si ca data viitoare sa nu ma mai intrebe de note. Am examenu, si in vara plec in Italia de tot. Ma simt stresata imi vine sa tip si sa dau in tot ce apuc, cum pot scapa de stres/nervi? am incercat sa numar pana la 10 cand ma enerveaza bunicamea dar nu reusesc si incepem sa tipam una la alta din diferite motive. Voi ce faceti sa scapati de stres?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De stres poți scăpa de pildă făcând sport, ceva de genul „full-contact".
Iar la telefon, ce-o fi așa greu să pui o parolă?!? mai ales că în cazul că-l pierzi, poate nu vrei să afle cine l-o găsi tot ce ții tu prin el.

| AnonymousB explică (pentru mihai69):

Eram intr o trupa de dans mai de mult dar am iesit. Daca imi pun parola, nu imi vor da telefonul pana nu le zic parola. Il tin si in buzunar dar in pauze vorbesc cu prietenul sau cu mama/fratele meu si imi iau telefonul. La diriga nu ii pot zice ca nu avem voie cu telefonul la scoala si imi spune ca de ce il aduc. straight face

| mihai69 a răspuns (pentru AnonymousB):

Ia la școală un telefon „de babe" (din ăla clasic, fără poze, FB și alte chestii - doar telefon și SMS). Oricum, cinci ore poți trăi și fără net în buzunar.
Apucă-te iar de sală, ceva. Ajută foarte mult.

| AnonymousB explică (pentru mihai69):

Am un Samsung galaxy, si nu am de unde sa fac rost de un telefon,, de babe,, eu i au telefonul cu mine ca mai vorbesc cu mama sau fratemiu pe net si stau 6 ore la scoala laughing. Am vrut sa fac sala dar e 50 de lei si am nevoie de bani pentru banchet. Afara nu ies decat la magazin. Uneori desenez dar ma plictisesc repede.happy

| mihai69 a răspuns (pentru AnonymousB):

Nu ai prin casă niciun telefon d-ăla vechi?!? Mira-m-aș... Poți găsi pe la cunoscuți dacă chiar vrei.
Dacă desenul te pasionează, încearcă să faci benzi desenate, eventul „răzbunându-te" acolo pe cei care te chinuie ziua.

| AnonymousB explică (pentru mihai69):

Mersii pentru ideea cu benzile desenate (prefer manga ) laughing multumesc :3

| Hakuouki a răspuns:

Hei, in primul rand iti sugerez sa ti telefonul mai bine, baga-l in buzunar in fata (sau e caramida din aia care nu incape in buzunar) oricum nu conteaza, incearca sa il protejezi mai bine, daca nu il pot lua, scapi de o parte din nervi. Iti bati prea mult capul cu tot, fi mai relaxata, stresul si nervii intervin atunci cand le dai tu voie. Pe prietenul tau nu te mai supara, probabil vroia doar sa te necajeasca, iar bunica ta iti vrea binele, stiu ca sunt enervanti uneori cand insista, dar trebuie sa ne gandim ca ei sa gandesc doar la noi, in loc sa te certi ai putea manca putin cat sa se simta bine sau i-ai putea spune ca ai mancat cand ai venit (desi o alimentatie necorespunzatoare poate duce la aceasta stare recalcitranta a ta, de asemenea daca nu dormi bine sau prea putin sau prea mult ai o stare de nervozitate ridicata). Eu nu ma stresez si deci nu e nevoie sa scap de el, dar mai dau cu pumnul in perna sau sar cu capul in ea si tip. Nu te mai gandi la examene si astea, te poti gandii ca ai persoane care tin la tine si vor sa aiba grija de tine si un prieten care vrea sa te necajeasca (cine se tachineaza se iubeste)

| AnonymousB explică (pentru Hakuouki):

Nu mananc mult decat o data pe zi :3 si dorm mult dupa amiaza iar noaptea nu prea am somn... :3 incerc sa nu ma stresez dar buncii mei imi tot spun invata pentru examen, la ce liceu vrei sa dai (bunica nu stie ca plec in Italia si fac liceul acolo) Prietenul meu ma tachineaza, dar ma enerveaza ca imi zice,, tu in loc sa vb cu mine in pauza stai si iti filmezi colegii sau te bati cu ei,, sau stergel pe ala din lista de pe fb stergel si pe ala si ma enervez ca poate foarte bine sa o faca singur. Dau si cu pumnu in perna.laughing