| loveyourkiss a întrebat:

A folosit cineva ulei de masline ca demachiant? Îmi puteți spune ceva despre el?

1 răspuns:
| Ether a răspuns:

Rolul demachiantului este de a dizolva, intr-o oarecare masura machiajul pentru a se putea sterge mai usor de pe fata. In general, substantele uleioase nu au un rol de solvent, adica nu dizolva si atunci nu ar putea sa fie cea mai buna varianta pentru demachiere. Uleiul de masline este bun pentru hidratare si "hranirea" tenului, in special pentru cei cu un ten uscat. Foloseste apa micelara si vei vedea ca sunt rezultate, foloseste uleiul de masline pentru rolul sau principal si vei vedea rezultate.