| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
A inceput scoala si l-am vazut din nou, ne mai vazusem si inainte pentru niste uniforme (la scoala).
Anul trecut, a fost tot timpul ceva, din departare din clasa de vizavi se uita in ochii mei, si cu fiecare ocazie. Imi mai spunea pe mess ca ma iubeste, dar cateodata zicea ca el a zis ca sunt doar draguta si ca e o diferenta in a place si a iubi. Insa totusi la scoala priviri ochi in ochi, zambete chestii, cateodata ignoranta din partea lui si dupa din partea mea. Acum intr-o zi in vacanta cand ne-a chemat la uniforme, eram in statia de autobuz cu el si am stat sa-i vina masina. A venit si zice : "las-o, da-o in colo de masina." Si mi-a povestit ce a facut in vacanta, m-a intrebat si pe mine. El statea in fata mea si ma privea in ochi, mai radea. Se mai uita dupa autobuz iar cand venea nu-l lua. Abia pe-al treilea.
Acum in prima zi de scoala, imi cumparam o sticla cu apa si cand am trecut pe langa el m-a imitat: Dati-mi si mie o sticla cu apa laughing si dupa m-a intrebat ce faci? happy. I-am raspuns, a plecat se plimba cu cineva si eu ma duceam sa ma intalnesc cu o colega. Dupa cand am intrat in clase, se uita din nou de vis-a-vis la mine, ca si anul trecut. Dar mai rapid. La Imnul Romaniei el la clasa lui eu la a mea amandoi in fata randurilorlaughing, se mai uita in directia mea (mai rar, era diriginta mea acolo) Si era foarte serios.
Facea glume gen: 7 A numai intra in scoala laughing. Venise discutia eu fiind 7 A.
Acum eu chiar nu stiu ce sa fac, ma gandesc sa-l las pe el. Oricum eu si anul trecut i-am spus fata in fata ca-l plac, acelasi lucru, timid timid timid.
El este 8A. Este diferenta de 6 luni intre noi.

1 răspuns:
| legendarul a răspuns:

Interesant...