| Stefania165 a întrebat:

Acum 2 luni am venit cu parintii in Spania ca sa lucreze si acum ei vor sa plecam iar in Romania iar eu nu vreau sa plec, dar ei nu vor nici in ruptul capului sa ramanem. Cum ii conving sa ramanem?

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Spune-le ca in Romania or sa munceasca MAI MULT decat in Spania pe 250 de euro pe luna! Spune-le ca la salarii infime, in Romania preturile la supermarket sunt la fel ca in Spania.
Sa-si gaseasca in alta tara de lucru daca vor sa creasca un copil in conditii omenesti, nu sa se duca repede in Romania.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le gasesti loc de munca, casa si masa si gata